Czwartek, 2 kwietnia 2020

imieniny: Franciszka, Władysława, Urbana

RSS

Adam Hajduk nie przyjął medalu. Przeczytaj list, który napisał do Adama Wajdy

13.06.2016 12:49 | 0 komentarzy | żet

- Niefortunnie się stało, iż nie skonsultowano ze mną tej inicjatywy jeszcze przed podjęciem formalnych kroków - komentuje Adam Hajduk, były starosta raciborski.

Adam Hajduk nie przyjął medalu. Przeczytaj list, który napisał do Adama Wajdy
Były starosta raciborski Adam Hajduk
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przypomnijmy, 31 maja Rada Powiatu Raciborskiego podjęła uchwałę w sprawie przyznania Adamowi Hajdukowi (były starosta raciborski) tytułu i medalu „Zasłużony dla Powiatu Raciborskiego”. Z wnioskiem do rady powiatu o przyznanie wyróżnienia wystąpił zarząd powiatu.

- Honorowe wyróżnienie miało na celu nagrodzenie pana Adama Hajduka, dzięki staraniom którego Zamek Piastowski w Raciborzu stał się własnością samorządu powiatowego oraz został odbudowany - argumentuje zarząd powiatu raciborskiego.

Medal miał zostać wręczony 17 czerwca podczas uroczystości na Zamku Piastowskim w Raciborzu, jednak 6 czerwca do przewodniczącego rady powiatu Adama Wajdy wpłynęło pismo Adama Hajduka, w którym odmówił on przyjęcia odznaczenia. Tak więc tytuł „Zasłużony dla Powiatu Raciborskiego” wraz z medalem nie zostaną wręczone.

- Przez ponad 20 lat mojej pracy w raciborskich samorządach wszystko co robiłem traktowałem jako wykonywanie przypisanych do tych funkcji obowiązków w ramach sużebnej roli jaka jest przypisana pracy urzędników i samorzadowców, a nie dla wyróżnień i zaszczytów - argumentuje Adam Hajduk.

Pobierz pismo Adam Hajduka w tej sprawie:

SKAN PISMA [PDF]

Zobacz również:

Ludzie:

Adam Hajduk

Adam Hajduk

inspektor ds. inwestycji w gminie Rudnik, były Starosta Raciborski

Adam Wajda

Adam Wajda

Przewodniczący Rady Powiatu Raciborskiego