Piątek, 26 kwietnia 2019

imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

RSS

Radny Cofała chce ograniczyć prędkość na Ocickiej. Do 40 km/h

28.05.2016 09:08 | 2 komentarze | ma.w

- Na odcinku kilometra, od skrzyżowania do skrzyżowania, jest tam aż 8 przejść dla pieszych. Poza tym szkoły, mieszkania, instytucje i sklepy - wyliczał na sesji Tomasz Cofała. Obawia się, że jak ruszy auto-myjnia to wzrośnie zagrożenie kolizyjne na Ocickiej. Z jego zdaniem nie zgadza się szef rady. - Jeżdżę tamtędy i nigdy nie potrafię się rozpędzić - mówił Henryk Mainusz.

Radny Cofała chce ograniczyć prędkość na Ocickiej. Do 40 km/h
Radny Tomasz Cofała
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Radny Cofała wystąpił do prezydenta Mirosława Lenka z prośbą o wsparcie. Na ul. Ocickiej, na odcinku od skrzyżowania z ul. Opawską aż do krzyżówki ze Starowiejską, na niecałym dystansie kilometra rajca wyliczył 8 przejść dla pieszych. Według niego ruch pieszych jest w tym rejonie wzmożony. Podobnie rowerowy i samochodowy. - Przecież to droga dojazdowa do szkół, instytucji i mieszkań. Powinno tam obowiązywać w całości ograniczenie do 40 km/h - podkreślił T. Cofała.

Obawy radnego budzi też rychłe otwarcie auto-myjni. - W słoneczne dni w takich miejscach jest duży ruch. Ograniczenie jest więc wskazane - dodał.

W dyskusję wdał się z nim przewodniczący Mainusz. - A z czego wynika potrzeba tej zmiany? - zdziwił się. Cofała podał przykłady z większych miast gdzie wprowadza się strefy wolnego ruchu. - Jeżdżę tam często i nie rozwijam prędkości. Właśnie przez te przejścia dla pieszych - oznajmił. T. Cofała uzupełnił, że skoro ograniczenie występuje już na połowie ul. Ocickiej to warto objąć nim całą drogę. - A ja proponuję ograniczyć do 20 km/h i postawić tam policjantów z suszarką - zakończył H. Mainusz.

Prezydent Mirosław Lenk zapowiedział, że skieruje sprawę do zaopiniowania komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, która działa przy staroście raciborskim.

Ludzie:

Henryk Mainusz

Henryk Mainusz

Radny Miasta Racibórz, były przewodniczący rady.

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.