Wtorek, 2 czerwca 2020

imieniny: Erazma, Marianny, Marzanny

RSS

Zobaczą, jak to się robi na Zachodzie

24.03.2016 00:51 | 0 komentarzy | żet

Młodzież z Raciborza zdobędzie praktyczną wiedzę na stażach w Hiszpanii, Niemczech i Portugalii.

Zobaczą, jak to się robi na Zachodzie
Młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych często wyjeżdża na zagraniczne warsztaty i kursy. Na zdjęciu dziewczęta z Ekonomika podczas ubiegłorocznych warsztatów językowych w Wielkiej Brytanii.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu realizuje dwa projekty skierowane do uczniów i nauczycieli w ramach ERASMUS+.

Do Niemiec i Hiszpanii...

Grupa logistyków i spedytorów z Ekonomika odbędzie miesięczny straż w hiszpańskim przedsiębiorstwie logistycznym, podczas którego będzie miała okazję pracować przy obsłudze oprogramowania magazynowego, wypełnianiu dokumentacji, przyjmowaniu i wydawaniu towarów.

Z kolei uczniowie kształcący się w zawodzie technik ekonomista wyjadą na miesięczną praktykę do niemieckiego Chemnitz, gdzie poznają od podszewki zagadnienia związane z prowadzeniem przedsiębiorstwa. Projektem zostaną objęci również młodzi technicy organizacji reklamy, którzy nauczą się samodzielnie prowadzić agencję reklamową, poznając przy tym specjalistyczne programy graficzne oraz zgłębiając proces tworzenia materiałów reklamowych.

... a także Włoch i Portugalii

W CKZiU nr 1 realizowany jest również bliźniaczy projekt, z którego skorzystają uczniowie kształcących się w zawodach: technik hotelarstwa, technik obsługi turystycznej, technik analityk oraz technik żywienia i usług gastronomicznych. Raciborzanie odbędą praktyki w nowocześnie wyposażonych hotelach, punktach informacji turystycznej i restauracjach w hiszpańskiej Andaluzji.

W kolejnych latach udział w projekcie wezmą młodzi technicy usług fryzjerskich, budownictwa oraz architektury krajobrazu. W swoich edukacyjnych wojażach zawitają do Włoch oraz Portugalii.

– Głównym celem projektu jest podniesienie jakości kształcenia zawodowego, zwiększenie mobilności edukacyjnej i zawodowej uczniów, podniesienie zdolności do przyszłego zatrudnienia, wzrost kompetencji osobistych i językowych uczestników projektu oraz nadanie europejskiego wymiaru kształceniu w Centrum – wyjaśniają Małgorzata Warwas oraz Iwona Niklewicz-Wróbel, nauczycielki z CKZiU nr 1.

oprac. (żet)