Sobota, 27 lutego 2021

imieniny: Gabriela, Anastazji, Honoryny

RSS

Na sesji ani mru mru o sytuacji szpitala

01.10.2015 15:58 | 0 komentarzy | ma.w

Związkowcy z Gamowskiej przyszli posłuchać co ma do powiedzenia przed radą miasta dyrektor szpitala Ryszard Rudnik. Nie doczekali się. Prezydent Lenk tłumaczył, że szef lecznicy nie wiedział, że ma przyjść na sesję.

Na sesji ani mru mru o sytuacji szpitala
Związkowcy ze szpitala w Raciborzu. Na pierwszym planie Katarzyna Dutkiewicz radna powiatowa z PiS
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wystąpienie Rudnika było anonsowane podczas  obrad komisji branżowych. Miał zastąpić starostę Winiarskiego, zaproszonego na sesję miejską by omówił zmiany w powiatowej oświacie i plan likwidacji Zakładu Diagnostyki i Terapii w Szpitalu Rejonowym.

Szef lecznicy jednak nie przyszedł. Prezydent Mirosław Lenk wytłumaczył, że dyrektorowi nie przekazano, że ma być obecny na sesji miejskiej i aktualnie przebywa w Katowicach.

Mimo jego nieobecności rajcy z ratusza prosili by temat zreferowali wicestarosta Marek Kurpis i radna powiatowa Katarzyna Dutkiewicz. Pierwszy oznajmił, że bardziej kompetentną osobą w tematyce szpitala jest dyrektor i on nie zabierze w tej sprawie głosu. - To delikatna materia - ocenił Kurpis. Dutkiewicz nie dopuszczono do głosu mimo, że wnioskował o to radny Leszek Szczasny. Przewodniczący Henryk Mainusz zbył ten apel, a powoływanie się Szczasnego na zapisy statutu miejskiego uznał za nadinterpretację przepisów.

Marek Rapnicki dopytywał czy przesunięcie terminu spotkania radnych miejskich z dyrektorem Rudnikiem pozwoli podyskutować z nim przed podjęciem ostatecznych decyzji dot. ZDiT. Rada uznała, że do rozmów dojdzie 12 października. Wicestarosta Kurpis zapewnił, że decyzja dotycząca zakładu zapadnie w sposób transparentny.

Ludzie:

Henryk Mainusz

Henryk Mainusz

Radny Miasta Racibórz, były przewodniczący rady.

Katarzyna Dutkiewicz

Katarzyna Dutkiewicz

samorządowiec i polityk

Leszek Szczasny

Leszek Szczasny

Podróżnik, były radny Gminy Racibórz.

Marek Kurpis

Marek Kurpis

Wicestarosta Powiatu Raciborskiego.

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.