Poniedziałek, 1 marca 2021

imieniny: Antoniego, Radosława, Albina

RSS

Ultrasonograf i aparat do EKG od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

07.09.2015 11:35 | 0 komentarzy | (q)

Powiatowy Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu dostał sprzęt od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ultrasonograf i aparat do EKG oraz pięć pomp infuzyjnych do podawania leków drogą dożylną, a także aparat do mierzenia ciśnienia i saturacji trafiły do rydułtowskiego szpitala. Sprzęt jest darem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla oddziału chorób wewnętrznych II z pododdziałem geriatrycznym.

Ultrasonograf i aparat do EKG od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

To już nie pierwszy raz, gdy WOŚP przekazuje Powiatowemu Publicznemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu sprzęt medyczny. W ubiegłym roku oddział chorób wewnętrznych II z pododdziałem geriatrycznym otrzymał kardiomonitor,  aparaty do rejestracji EKG i RR metodą Holtera oraz wózki inwalidzkie, podnośnik hydrauliczny dla pacjentów leżących, łóżka sterowane elektroniczne, materace przeciwodleżynowe, a także przyłóżkowe urządzenia rehabilitacyjne.

Jeszcze wcześniej PPZOZ w Rydułtowach i Wodzisławiu dostał inkubator zamknięty dla oddziału neonatologii, aparat USG, aparat do nieinwazyjnego wspomagania oddechu. Na oddziałach neonatologicznych pojawił się również aparat do pomiaru bilirubiny i lampa do fototerapii.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od trzech lat przekazuje nam cenny sprzęt. Każdorazowo jesteśmy Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy bardzo wdzięczni – mówi dyrektor szpitala Bożena Capek.

Ludzie:

Bożena  Capek

Bożena Capek

Była dyrektor szpitala w Wodzisławiu Śl. i Rydułtowach