środa, 28 października 2020

imieniny: Szymona, Tadeusza, Judy

RSS

Wodzisław: Strefa parkowania do kosza! Potrzebne jest nowe głosowanie

29.04.2015 09:01 | 5 komentarzy | tora

Podjęta 25 marca uchwała poszerzająca strefę płatnego parkowania w mieście okazała się bublem prawnym. Została podjęta bez zaciągnięcia ważnej opinii. Chodziło o opinię organu zarządzającego ruchem ulicznym, czyli starostwa powiatowego.

Wodzisław: Strefa parkowania do kosza! Potrzebne jest nowe głosowanie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Błąd wytknął urzędnikom nadzór prawny wojewody. Na najbliższej sesji rady miejskiej zaplanowanej na 29 kwietnia uchwała ma zostać uchylona. W ślad za tym rada będzie głosować podjęcie nowej uchwały, identycznej merytorycznie, jednak z naniesioną adnotacją o uzyskaniu opinii starosty.

Dlaczego urząd miasta, a konkretnie straż miejska, która jest autorem zmian w strefie, nie zaciągnęła opinii starosty na czas? - Opinia ta dotarła do Urzędu Miasta już po obradach Rady Miejskiej. To niefortunne przeoczenie z naszej strony. By naprawić błąd, uchwała zostanie wycofana na najbliższej sesji i ponownie wprowadzona pod obrady – tłumaczy Anna Szweda-Piguła, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Wodzisławia Śl.

Przy czym trzeba wyjaśnić dlaczego opinia starosty dotarła po sesji. Bo dopiero w dniu sesji urzędnicy miejscy dostarczyli do starostwa projekt uchwały do zaopiniowania. Wojciech Raczkowski, rzecznik Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śl. mówi, że druk został zarejestrowany w systemie obiegu dokumentów około godz. 8.04 rano! - Nie było nawet fizycznej możliwości wydania opinii w tym samym dniu. Starosta wydał opinię pozytywną 30 marca, a została dostarczona do urzędu miasta 31 marca – tłumaczy rzecznik. Wygląda więc na to, że w urzędzie miasta ktoś zaspał. A nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że mniej więcej dwa tygodnie przed sesją podczas spotkania roboczego na temat organizacji ruchu na wodzisławskiej starówce przedstawiciel wydziału komunikacji starostwa usłyszawszy od strażnika miejskiego o planowanym poszerzeniu strefy uczulił go, by nie zapomniano uzyskać opinii starosty.

(tora)