Sobota, 22 września 2018

imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima

RSS

Racibórz jak Szczecin ma ustawić inwestorów do kolejki

06.03.2015 07:30 | 0 komentarzy | ma.w

Prezydent dyskutuje z opozycją na tematy gospodarcze. Po tym jak Lenk wytknął oponentom, że nie podają przykładów konkretnych działań, Zuzanna Tomaszewska z NaM wystąpiła na sesji z paroma pomysłami dla samorządu.

Racibórz jak Szczecin ma ustawić inwestorów do kolejki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Radna RSS Nasze Miasto proponuje prezydentowi korzystać ze wzorców Szczecina gdzie działa wydział obsługi inwestorów i biznesu. Przekazała mu ogólny zakres działalności tej komórki. - Jest  nakierowany na inwestorów, wyróżnia się m.in. łatwą w obsłudze stroną internetową, która wskazuje dlaczego warto wybrać Szczecin pod inwestycję biznesową - zwróciła się na lutowej sesji do prezydenta Lenka.

Sugerowała także aby Racibórz rozważył realizację projektu wzorowanego na działaniach Pietrowic Wielkich i Krzyżanowic gdzie młodzież korzysta z programu popularyzującego przedsiębiorczość i tworzy wirtualne firmy. Wzorce takich działań można też zaczerpnąć z Poznania, który regularnie prowadzi warsztaty start up dla młodzieży.

Mirosław Lenk przyjął uwagi radnej, zaznaczył, że robi to z życzliwością. - W miarę możliwości je wykorzystam - podkreślił. Mówił też o planowanym jeszcze w tym kwartale powołaniu referatu ds. obsługi inwestorów.

- Są różne modele działania takich komórek i badamy je w urzędzie. Krakowski, szczeciński, a nawet pietrowicki. Inwestor nie pojawia się u nas  codziennie, nie mamy kolejek inwestorów i dlatego ten nowy referat będzie musiał zajmować się szeregiem innych spraw. Musi być pośrednikiem między wydziałem gospodarki nieruchomościami, wydziałem inwestycji, referatem promocji i wydziałem rozwoju, któremu będzie bezpośrednio podległy - stwierdził M. Lenk.

Podkreślił też, że nadal nie che aby radni mówili mu, że trzeba coś, jakoś zrobić tylko przychodzili z konkretami. - Dobrych propozycji chętnie wysłucham ale decyzje będę podejmował na własny rachunek, także polityczny - podsumował prezydent Raciborza.

Ludzie:

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Prezydent Raciborza