środa, 22 września 2021

imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima

RSS

Duże wsparcie dla szpitala wojewódzkiego [ZDJĘCIA], [FILM]

03.08.2021 15:30 | 1 komentarz | acz

Dziś w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie odbyło się uroczyste przekazanie umowy na zwiększenie finansowania z UE dla szpitala. Pieniądze zostana wykorzystane na utworzenie 3 nowych sal operacyjnych o profilu onkologicznym.

Duże wsparcie dla szpitala wojewódzkiego [ZDJĘCIA], [FILM]
Od lewej dyrektor szpitala Zbigniew Bajkowski, europosłanka Jadwiga Wiśniewska oraz marszałek Jakub Chełstowski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas


Do dotychczasowych 18 mln zł, które częstochowski szpital otrzymał ze środków unijnych na modernizację oddziału onkologicznego, dołożono kolejne 2,6 mln zł. W ramach robót budowlanych planowane jest utworzenie 3 nowych sal operacyjnych w strukturze traktu operacyjnego, modernizacji sali wybudzeniowej wraz z pomieszczeniami pomocniczymi, a także modernizacja Oddziału Chirurgii Onkologicznej z Pododdziałem Chorób Piersi. - Jest to jeden z największych szpitali w województwie, które podlegają funduszom marszałkowskim. Obecnie na terenie szpitala trwa wielka modernizacja, dzięki temu, że pani Jadwiga Wiśniewska tak aktywnie zabiega o te środki - mówił na dzisiejszej Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego. - Te środka działają dla dobra Śląska i dla do Polski. Mamy dobrą drużynę i dlatego udaje się pozyskiwać tak duże środki - dodał

- To ważna inwestycja dla Subregionu Północnego województwa śląskiego, ale lecza się tutaj także ludzie z innych części kraju. Cieszę, się urząd marszałkowski dostrzega potrzeby tej ziemi. Pacjenci oczekują podniesienia standardów usług medycznych i te wyremontowane sale operacyjne i oddział onkologiczny są bardzo im potrzebne - mówiła europoseł Jadwiga Wiśniewska.