Sobota, 24 października 2020

imieniny: Marcina, Rafała, Arety

RSS

Koronawirus w parafii w Radoszowach - kościół zdezynfekowany

29.06.2020 12:18 | 0 komentarzy | ska

W ogłoszeniach parafialnych z minionej niedzieli 28 czerwca duchowni parafii p.w. Św. Jacka w Radoszowach poinformowali o pojawieniu się przypadku koronawirusa u jednej z osób posługujących w kościele. 

Koronawirus w parafii w Radoszowach - kościół zdezynfekowany
Kościół p.w. Św. Jacka w Radoszowach. fot. UM Rydułtowy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Koronawirus w parafii w Radoszowach - kościół zdezynfekowany

- Niestety staliśmy się również ofiarą koronawirusa z powodu zakażenia jednego z posługujących w kościele, który w tej chwili jest na kwarantannie. Z tego też powodu dla bezpieczeństwa aby nikogo nie narażać, w tym tygodniu msze św. będą sprawowane przez księży gości - informują w parafii pw. Św. Jacka w Radoszowach. 

- Kościół jest otwarty i bezpieczny, bo został zdezynfekowany przez specjalistyczną firmę w piątek 26 czerwca. Kancelaria parafialna będzie nieczynna do odwołania. Przepraszamy za niedogodności związane z tą sytuacją - czytamy w ogłoszeniach parafialnych. 

Warto dodać, że o możliwości zakażenia koronawirusem informowano również w parafii na Orłowcu. Jak poinformował nas jednak proboszcz parafii p.w. MB Uzdrowienia Chorych przeprowadzono testy, które dały wynik negatywny, więc nie ma niebezpieczeństwa dla wiernych.