Poniedziałek, 19 października 2020

imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita

RSS

Zaklęty łabędź, czyli przedstawienie taneczne na zakończenie lata w Raciborzu [ZAPOWIEDŹ]

Start 30.08.2019 o godz. 20:30 wstęp wolny

Na zakończenie lata serdecznie zapraszamy na przedstawienie taneczne na wodzie pt. "Zaklęty łabędź", które odbędzie się w piątek 30 sierpnia na stawie w Parku im. Miasta Roth. Wstęp wolny!

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Park Roth w Raciborzu

Racibórz, Opawska

Będzie to finał projektu polsko-czeskiego pt. "Zaklęty łabędź – przedstawienie taneczne na wodzie" realizowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa RP "Przekraczamy granice".

"Zaklęty łabędź" to widowisko taneczno-muzyczne inspirowane "Jeziorem łabędzim" Piotra Czajkowskiego. W projekt zaangażowani są tancerze z Polski i Czech: z Zespołu Tanecznego SKAZA działającego przy Raciborskim Centrum Kultury oraz ze Szkoły Artystycznej z Hlučína. Muzykę do spektaklu tworzy aranżer i kompozytor Tomasz Behra, choreografię: Manuela Krzykała oraz Klára Krejčířová. Zaklęty łabędź to muzyczno-taneczna wariacja nt. „Jeziora łabędziego”, w której zaprezentowane będą różne style tańca od baletu (tańca klasycznego), przez m.in. hip-hop po taniec współczesny. Spektakularności wydarzeniu dodaje fakt, że będzie ono prezentowane na wodzie

na stawie w Parku im. Miasta Roth oraz na jeziorze w Hlučínie. Tancerze będą tańczyć na specjalnej scenie zanurzonej w wodzie. Spektakl odbędzie się po zmroku, z udziałem pięknej gry świateł oraz przy muzyce wykonywanej na żywo przez zespół lokalnych muzyków.

Finał projektu będzie miał miejsce 30 sierpnia w Raciborzu oraz 14 września w Hlučínie. Jest on niezwykle oryginalny i innowacyjny i dlatego też z pewnością przyciągnie nie tylko mieszkańców obu miast, ale również okolic.

źródło: RCK