Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
styczeń
15 sobota

Wystawa fotografii „Portret Prawdziwy”

Wernisaż wystawy prac z IX edycji Międzynarodowego Konkursu rozpocznie się 15 stycznia 2022 r. o godzinie 17:00 w Muzeum Ognia w Żorach, a o oprawę muzyczną zadba wyjątkowy artysta IŻOL.

Organizatorem konkursu oraz wystawy jest Adam Polański, pochodzący z Żor artysta specjalizujący się w zdjęciach portretowych znanych ludzi. W roku 2015 Ministerstw o Kultury i Dziedzictwa Narodowego uznało „Portret Prawdziwy” za największy konkurs o tej tematyce w kraju.

Organizacja wydarzenia jest również okazją do działań charytatywnych. Wszystkie nagrodzone prace konkursowe z poprzednich edycji zostały przekazane do Warszawy i zlicytowane przez Jerzego Owsiaka podczas kolejnych Finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do tej pory udało się zebrać w ten sposób ponad 140 tysięcy złotych na pomoc potrzebującym! Wernisaż w naszym mieście poprowadzi Zbigniew Krówka – szef żorskiego sztabu WOŚP.