środa, 3 marca 2021

imieniny: Maryny, Kunegundy, Pakosława

RSS

Spotkanie autorskie z Vincentem V. Severskim

Start 16.05.2019 o godz. 18:00 wstęp wolny

Biblioteka Główna zaprasza na spotkanie autorskie z Vincentem V. Severskim, autorem poczytnej serii szpiegowskiej "Nielegalni", oraz najnowszego cyklu "Zamęt", które odbędzie się 16 maja o godzinie 18.00.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Vincent V. Severski urodził się w Warszawie w rodzinie oficera wojska polskiego. W młodości interesował się ekstremizmem lewicowym i sam sympatyzował z ruchami trockistowskimi. Studiował prawo na UJ, a następnie w Warszawie, gdzie poznał miedzy innymi Lecha Falandysza, Janusza Kochanowskiego i Ryszarda Kalisza.

W 1982 roku ukończył Ośrodek Kształcenia Kadr Wywiadowczych jako jeden z prymusów. Był oficerem wywiadu PRL i RP, działającym przez 26 lat pod przybraną tożsamością. W 1990 roku został pozytywnie zweryfikowany.

W 1982 roku skierowany do wydziału tak zwanej „dywersji”, najważniejszego wówczas i największego wydziału polskiego wywiadu. Za granicą spędził 13 lat, z tego 12 już po 1990 roku. Realizował zadania na Wschodzie, Azji, Bliskim Wschodzie, Afryce i Europie. Odbył około 140 misji w blisko 50 krajach. Zna biegle trzy języki. Jest postacią dobrze znaną w międzynarodowym środowisku oficerów służb specjalnych. Odszedł w 2007 roku na własną prośbę ze służby w wywiadzie w stopniu pułkownika.

Odznaczony i wyróżniany przez prezydentów i premierów RP, szefów zaprzyjaźnionych służb wywiadowczych oraz Legią Zasługi przez prezydenta Baracka Obamę.

Źródło opisu: LubimyCzytac.pl

Spotkanie w ramach Tygodnia Bibliotek

16 maja, godz.: 18:00

Biblioteka Główna

Ul. Księdza Józefa Szafranka 7.

/Materiały prasowe/