Poniedziałek, 12 kwietnia 2021

imieniny: Juliusza, Ludosława, Zenona

RSS

Ósmy jarmark u Filipa i Jakuba

Start 02.09.2017 o godz. 12:00 wstęp wolny

Parafianie od Filipa i Jakuba już po raz ósmy zapraszają do wspólnej zabawy w średniowiecznym klimacie. Parafialny jarmark zaplanowano 2 września od 12:00 do 18:00.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wśród atrakcji jak zwykle wioska rycerska z konkurencjami dla dzieci, animacje i konkursy dla całych rodzin, loteria fantowa, występy artystyczne i spektakl teatralny. - Dodatkowo w tym roku mamy średniowieczną wioskę teatralną, gdzie można będzie wykonać kukiełkę jak z dawnego teatru. Będziemy sprzedawać ciasta parafian, napoje, mięsiwa z rusztu, domowe przetwory, smalec i żur - wylicza Grzegorz Mularczyk z Akcji Katolickiej.

Nie zabraknie też rarytasu w postaci wypiekanego tylko na jarmark ciasta "Filip i Jakub", a nie lada atrakcją będzie występ księży z parafii - co zaprezentują tym razem? Jest to owiane tajemnicą. Pewne jest natomiast, że na licytację wystawiony zostanie tort upieczony przez Małgorzatę Dubiel z Rady Dzielnicy śródmieście.

- Jarmark jest dziełem wielu ludzi. Pomaga nam MOK, Rady dzielnic 700-lecia, Korfantego, Zachód i Śródmieście, Mosir, liczni sponsorzy, a nade wszystko świetnie zorganizowana grupa parafian, z których każdy po tylu edycjach wie, co ma robić. Od prasowania strojów średniowiecznych po dekorację stoisk - wszystko idzie jak w zegarku - podkreśla Grzegorz Mularczyk.

Organizatorzy liczą na łaskawe oko Opatrzności, które ma zapewnić korzystną pogodę.

Wydarzenie dofinansowuje Gmina Miejska Żory.

MOK jest partnerem i współorganizatorem festynu.