Piątek, 23 kwietnia 2021

imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta

RSS

Grupa bez Nazwy na inaugurację letnich koncertów w Parku Roth

Start 07.07.2019 o godz. 18:00 wstęp wolny

Koncert odbędzie się 7 lipca o godz. 18.00 w Parku im. Miasta Roth. Wstęp wolny.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Park Roth w Raciborzu

Racibórz, Opawska

Zespół powstał w 1970 roku w świetlicy Cukrowni Racibórz z inicjatywy kierownika tej placówki – Huberta Pacharzyny, a także M. Kempanowskiego i J. Tyszkiewicza. Po reaktywacji w Domu Kultury „Strzecha” zespół tworzyli: Jan Szymków (trąbka), Jerzy Pistelok (saksofon tenorowy i klarnet), Jan Ploch (gitara), Janusz Guzik (gitara basowa), Marek Nowacki (perkusja) i Antoni Kucznierz (instrumenty klawiszowe). Zespół w swojej historii nagrał kilka audycji w Radiu Opole, występował w TV Katowice, nagrał płytę jubileuszową, koncertował w kraju i za granicą - w Czechach, Niemczech i na Słowacji. W 2009 roku odeszli na zawsze Antoni Kucznierz i Jan Szymków, w 2010 roku Jerzy Pistelok, zaś w 2016 roku Jan Ploch.

Grupa Bez Nazwy w składzie: Stefan Konopnicki – bas, Tadeusz Widota – perkusja, Jan Latka – klawisz, , Anna Dawidów – flet poprzeczny, Artur Siedlaczek – klawisz, Krzysztof Fulneczek – gitara. W repertuarze grupy znajdują się największe standardy jazzowe, zarówno instrumentalne jak i instrumentalno-wokalne.

Kolejne koncerty odbędą się 21 lipca w Parku Roth (godz. 18.00, orkiestra Plania oraz soliści), 9 sierpnia (potańcówka kubańska, godz. 20.00, bulwary nadodrzańskie), 25 sierpnia (koncert "Plaża&Szanty", godz. 19.00, bulwary nadodrzańskie).