Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
luty
2 środa

AMUN – wernisaż wystawy Prac Artystów Malujących Ustami i Nogami z udziałem artystów

Podczas wernisażu odbędzie się prezentacja malowania oraz spotkanie z artystami. Do Raciborza przyjadą: Stanisław Kmiecik, Katarzyna Warachim, Walery Siejtbatałow, Bartek Ostałowski, Mikołaj Kastelik oraz Martynka Gruca.

Wydawnictwo AMUN powstało w 1993 roku w Raciborzu i jest jedną z 50 placówek działających na świecie, które zajmują się publikacją reprodukcji obrazów artystów, malarzy tworzących ustami lub stopami. AMUN jest jedynym w Polsce wydawnictwem Światowego Związku Artystów Malujących Ustami i Nogami – VDMFK, założonego w 1956 roku przez niemieckiego niepełnosprawnego malarza A. E. Stegmanna, według którego: „Malarz maluje nie tylko rękami, ale sercem”. Związek wspiera i promuje artystów, którzy z powodu niepełnosprawności lub choroby nie mogą tworzyć swoich dzieł rękoma, ale muszą używać ust lub stóp. Z niewielkiej grupy artystów malujących ustami i stopami, związek rozwinął się z biegiem lat w stowarzyszenie skupiające około 800 artystów z 74 krajów świata i jest otwarty na przyjęcie nowych twórców. Polską grupę tworzy 27 artystów malujących ustami lub stopami, którzy pochodzą z różnych stron Polski.