Sobota, 20 kwietnia 2019

imieniny: Agnieszki, Czesława, Amalii

RSS

Gdzie mieszka Arkadiusz Skowron? Śpi w Rydułtowach, ale mentalnie związany z Rybnikiem

19.10.2018 07:15 | 18 komentarzy | mak

- Mnóstwo osób skupia się teraz na tym, gdzie mieszkam. Dla mnie Rybnik jest domem, jeśli chodzi o pracę, działalność w organizacjach, przyjaciół i znajomych. Ale jeśli chodzi o kwestię spania, to śpię z żoną w Rydułtowach - mówi wprost Arkadiusz Skowron, były radny powiatu wodzisławskiego, a obecnie kandydat do rady miasta w Rybniku.

Gdzie mieszka Arkadiusz Skowron? Śpi w Rydułtowach, ale mentalnie związany z Rybnikiem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dla wielu mieszkańców powiatu wodzisławskiego ta informacja okazała się sporym zaskoczeniem. Arkadiusz Skowron, który do tej pory działał w samorządzie powiatu wodzisławskiego i był nawet powiatowym radnym z Rydułtów, obecnie startuje do... rady miasta w Rybniku jako reprezentant Koalicji Obywatelskiej. Dodajmy, że z list Koalicji Obywatelskiej startuje też żona Arkadiusz Skowrona, Joanna Skowron - tyle że do... rady powiatu wodzisławskiego. Część mieszkańców nie kryje zdziwienia. - O co w tym wszystkim chodzi? Dziwna decyzja, kontrowersyjna - komentują.

Jeszcze kilka dni temu Arkadiusz Skowron był radnym powiatu wodzisławskiego. Ale już nie jest. Na sesji, która odbyła się 11 października, radni przegłosowali uchwałę w sprawie wygaśnięcia jego mandatu. Powód? "Z powodu utraty prawa wybieralności" - tak brzmi oficjalne uzasadnienie. W praktyce chodzi o to, że obecnie Arkadiusz Skowron na stałe zameldowany jest w Rybniku. Natomiast wcześniej był zameldowany w Rydułtowach i widniał w rydułtowskim rejestrze wyborców. W związku z meldunkiem w Rybniku już nie widnieje, dlatego jego mandat wygasł.

Skontaktowaliśmy się z Arkadiuszem Skowronem. Poprosiliśmy o komentarz. Były radny powiatu wodzisławskiego tłumaczy, że obecnie dużo bardziej związany jest z Rybnikiem. - To wynik mojej dobrej współpracy z prezydentem Rybnika Piotrem Kuczerą - podkreśla Skowron, który pracuje jako zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rybniku.

Arkadiusz Skowron podkreśla, że działalność partyjna z założenia wiąże się z podziałem na powiaty. - Ja przynależałem do powiatu wodzisławskiego i tam startowałem 4 lata temu - mówi. Mentalnie Skowron czuje teraz jednak większą przynależność do Rybnika. Głównie z powodów zawodowych, ale nie tylko. - Wiele osób skupia się teraz na tym, gdzie mieszkam. Z Rybnikiem wiąże mnie moja działalność zawodowa i działalność społeczna w trzech stowarzyszeniach. Dla mnie Rybnik jest domem jeśli chodzi o pracę, przyjaciół, znajomych. Czuję się tam potrzebny. Na pytania o to "gdzie mieszkam" odpowiadam że jestem zameldowany w Rybniku i z tym miastem czuję się związany, natomiast śpię z żoną w Rydułtowach - mówi otwarcie.

Arkadiusz Skowron uważa, że w powiecie wodzisławskim że nie pozostawia za sobą "spalonej ziemi". - Najlepszym tego dowodem jest to, że moja żona startuje do rady powiatu wodzisławskiego - twierdzi.