Czwartek, 6 maja 2021

imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

RSS

Kto na fotel burmistrza Pszowa? Do gry wchodzi nowy kandydat

30.08.2018 16:35 | 32 komentarze | juk

O fotel burmistrza Pszowa w wyborach samorządowych, które odbędą się 21 października, powalczy jak na razie troje kandydatów. Gotowość do startu zgłosił Ryszard Zawadzki, który wystartuje z komitetu wyborczego Wspólnoty Samorządowej.

Kto na fotel burmistrza Pszowa? Do gry wchodzi nowy kandydat
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Decyzję podjąłem wczoraj wieczorem - mówi Ryszard Zawadzki. Dodaje, że od dłuższego czasu był namawiany przez wielu mieszkańców Pszowa, by ubiegać się o urząd burmistrza tego miasta. W końcu decyzję podjął i w najbliższych wyborach zamierzam kandydować na to stanowisko. Zawadzki będzie startował z list Wspólnoty Samorządowej.

Ryszard Zawadzki ma 67 lat, żonaty, ma dwoje dorosłych dzieci. Z wykształcenia jest nauczycielem historii i wiedzy o społeczeństwie, ukończył studia na Wydziale Filologiczno-Historycznym Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Opolu w 1976 r. oraz studia podyplomowe w zakresie zarządzania oświatą, oraz bezpieczeństwa i ochrony człowieka w środowisku pracy w Centralnym Instytucie Ochrony Pracy. Od 1986 do 2006 pełnił funkcję dyrektora Zespołu Szkół Budowlanych w Wodzisławiu Śl. (przekształconym w 1990 r. w Zespół Szkół Technicznych). W 2006 r. został powołany na stanowisko zastępcy prezydenta miasta Wodzisław Śl. Poseł na Sejm VI i VII kadencji.

Były poseł w walce o fotel pszowskiego włodarza zmierzy się Michałem Lorkiem, sekretarzem powiatu wodzisławskiego, wcześniej radnym powiatowy i dyrektorem Miejskiego Ośrodka Kultury w Pszowie oraz z przewodniczącym pszowskiej rady Czesławem Krzystałą. Na giełdzie nazwisk pojawia się również sekretarz Pszowa Alicja Nawrat. - Nie podjęłam jeszcze ostatecznej decyzji - mówi pani Alicja. Przypomnijmy, że obecna burmistrz Katarzyna Sawicka-Mucha nie zamierza ubiegać się o reelekcję.

Ludzie:

Michał Lorek

Michał Lorek

Radny Powiatu Wodzisławskiego IV kadencji.

Ryszard  Zawadzki

Ryszard Zawadzki

Ryszard Józef Zawadzki (ur. 24 sierpnia 1951 w Nysie) – polski polityk, nauczyciel i samorządowiec, poseł na Sejm VI i VII kadencji.