Poniedziałek, 18 listopada 2019

imieniny: Klaudyny, Romana, Filipiny

RSS

Kornelia Newy: Swojego następcę już wskazałam

11.04.2017 07:00 | 50 komentarzy | mak

Burmistrz Rydułtów, Kornelia Newy, kieruje miastem od prawie 11 lat. Zapowiada, że to jej ostatnia kadencja. Pytamy panią burmistrz o szpital, hałdę, relacje z mieszkańcami oraz o sukcesy i porażki, których doznała od ostatniego wyboru na funkcję szefowej miasta.

Kornelia Newy: Swojego następcę już wskazałam
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pani burmistrz, to ostatnia kadencja na tej funkcji?

Na pewno ostatnia. Każdy człowiek w pewnym momencie musi powiedzieć sobie „dość” i odpocząć. Są chwile, że zastanawiam się, jak będzie wyglądał mój dzień bez pracy, ale wiem też, że bardzo na to czekam. Boję się, że gdybym zadecydowała inaczej, mogłabym nie zdążyć nacieszyć się brakiem obowiązków. Tym bardziej, że całe życie pracuję. Co prawda nie chciałam chodzić do przedszkola i kiedy mama mnie do niego zaprowadziła, to zbuntowałam się i uciekłam w kapciach. Tak ją prosiłam o możliwość pozostania w domu, że pomysł przedszkola upadł. Ale poza tym – od 7 roku życia – nauka i praca.

To będzie pożegnanie z polityką? Czy widzi się pani na innej funkcji?

Tylko w jakimś stowarzyszeniu. Ale nie jako osoba zarządzająca. Odchodzę z samorządu, z polityki lokalnej.

Wskaże pani swojego ewentualnego następcę?

Myślę że wskazałam w momencie, gdy zaproponowałam Marcinowi Połomskiemu funkcję wiceburmistrza miasta. Wcześniej, gdy pracował jako urzędnik, przyglądałam mu się uważnie i stwierdziłam, że to rozsądny i kompetentny młody człowiek. Myślę, że byłby dobrym burmistrzem. Teraz zdobywa solidne podstawy.