środa, 20 stycznia 2021

imieniny: Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi

RSS

Epidemia koronawirusa:

Poznajcie Oderka - maskotkę klubu z Nieboczów

29.08.2017 14:07 | 0 komentarzy | mak

Odra Nieboczowy dołączyła do grona klubów, które mają swoje maskotki. Jest się czym chwalić, bo w naszej okolicy żadna inna drużyna maskotki nie posiada. Czy w ślad za Odrą pójdą inni?

Poznajcie Oderka - maskotkę klubu z Nieboczów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Okazały bocian z herbem wsi widocznym na przedzie oraz z barwami klubu Odra Nieboczowy u dołu skrzydeł. To właśnie Oderek, czyli nowa maskotka klubu z Nieboczów. Mieszkańcy wsi mogli go po raz pierwszy zobaczyć 5 sierpnia. Maskotka została zaprezentowana podczas festynu sołeckiego. - Oderek to maskotka z prawdziwego zdarzenia. Został wykonany przez profesjonalną firmę z Krakowa - mówi sołtys Nieboczów, Krzysztof Szczotok.

Pomysł na maskotkę zrodził się w gronie przedstawicieli rady sołeckiej i zarządu LKS Odra Nieboczowy. Miał oczywiście związek z przenosinami wsi i budową nowego stadionu. - Będziemy mieli nowoczesny obiekt. Uznaliśmy, że dopełnieniem tego wszystkiego może być maskotka - dodaje sołtys Szczotok.

Początkowo patrzono na inicjatorów z niedowierzaniem. Żaden okoliczny klub nie ma przecież swojej maskotki. - To będzie pierwsza klubowa maskotka w naszej okolicy. Dążenie do tego, by doprowadzić pomysł do realizacji nie było łatwe, ale udało się - cieszy się prezes Odry Nieboczowy, Andrzej Szulc.

Oderek ma na stałe zagościć na meczach rozgrywanych przez klub na własnym obiekcie. Maskotka będzie wyprowadzać drużyny gospodarzy i gości na murawę. Prócz tego przed nią inne zadania, jak spotkania z przedszkolakami czy udział w gminnych imprezach.  

Największą nagrodą dla Oderka, jego pomysłodawców i mieszkańców byłoby pojawienie się w nowej wsi prawdziwych bocianów. Specjalnie dla nich ma zostać przygotowane miejsce, by w przyszłości ptaki mogły założyć tam swoje gniazdo.

fot. Dominika Dudek