Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Czy mamie łatwo być kierownikiem?

Czy obowiązki związane z życiem rodzinnym mają negatywny wpływ na potencjał zawodowy kobiet? - badania takie przeprowadziła firma Manpower Polska Sp. z o.o., lider w sektorze usług pośrednictwa pracy.
Czy mamie łatwo być kierownikiem?
Mimo że duży procent respondentów jest zdania, że obowiązki związane z życiem rodzinnym mają negatywny wpływ na potencjał zawodowy kobiet, 64% ankietowanych zna kobiety, które zajmują wyższe stanowisko kierownicze i są jednocześnie matkami. Globalnie, 72% uczestników badania odpowiedziało, że zna kobiety zajmujące wyższe stanowiska kierownicze i będące matkami. Bez względu na to, że większość ankietowanych zna przypadki, kiedy kobieta zajmuje wyższe stanowisko kierownicze i jest jednocześnie matką, większość badanych, zarówno w Polsce, 36%, jak i na świecie, 48% uważa, że kobiety nigdy nie będą zajmowały 50% i więcej wyższych stanowisk kierowniczych w czołowych firmach. Sceptycyzm w tej kwestii przejawiają kobiety, 37%, i mężczyźni, 34%. Ankietowani pytani o to, czy ich zdaniem potencjał zawodowy kobiet jest ograniczony przez obowiązki związane z macierzyństwem, 52% polskich ankietowanych twierdzi, że taka zależność istnieje.

Wyniki badania Manpower wskazują, że dla czterech na dziesięciu ankietowanych płeć nie ma znaczenia, jeśli chodzi o pełnienie funkcji kierownika. Polscy kierownicy i dyrektorzy odpowiedzialni za politykę personalną firm oceniają sytuację kobiet pełniących funkcje kierownicze w większości przypadków podobnie do ogółu respondentów na świecie. Badanie zostało przeprowadzone w lipcu 2008 r. Ankietowani odpowiedzieli na 7 pytań dotyczących kobiet na kierowniczych stanowiskach. W polskim badaniu udział wzięło 528 osób odpowiedzialnych za kształtowanie polityki HR w przedsiębiorstwach różnej wielkości, w tym 358 kobiet i 170 mężczyzn. Globalnie, wywiady przeprowadzono z 29 000 respondentów.

W Polsce, według 40% ankietowanych płeć nie ma związku z byciem dobrym szefem. Dla 30% badanych lepszym przełożonym okazał się mężczyzna. Opinie kobiet i mężczyzn są zbliżone; sądzi tak odpowiednio 30% i 29% badanych. Dla 15% respondentów lepsi menedżerowie to kobiety. Takiego zdania jest 17% kobiet i 9% mężczyzn. Globalnie, 44% wszystkich respondentów deklaruje, że płeć nie ma wpływu na bycie dobrym kierownikiem. Jednak prawie jedna czwarta ankietowanych – 24% odpowiada, że z ich doświadczenia wynika, że lepszymi kierownikami są mężczyźni. Ankietowani panowie przyznają, że lepszymi menedżerami są mężczyźni – 28%, natomiast kobiety uznają, że lepiej na stanowisku kierownika radzą sobie kobiety – 24%.

(opr. e)
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~ona (79.185. * .55) 27.05.2009 16:35

Zadajecie dziwne pytania...Jeżeli łączysz życie prywatne z osobistym to prędzej czy później coś się rozsypie - czas pokaże na ile Twoja rodzina jest wobec Ciebie tolerancyjna a na ile Twoi podwładni są lojalni.
Chcesz mieć dobra pracę - nie noś roboty do domu a najlepiej zamykaj ją po 8h za drzwiami po wyjściu i oczywiście odwrotnie...Chcesz mieć rodzinę nie mieszaj spraw rodzinnych z pracą.
Kwestia kobiet i mężczyzn na stanowiskach jest równie śliskim pytaniem jak wejście w lutym na lód w jeziorze, Charakter jest najważniejszy a nie płeć! W obecnych czasach podupada już teoria matka opiekunka dzieci siedzi w domu a mężczyzna zarabia. Przeważnie, aby rodzinie żyło się lepiej muszą pracować obydwoje rodzice. Z jednej pensji ciężko utrzymać mieszkanie, a dom jeszcze trudniej, utrzymać samochód a nawet dwa, na rachunki za wodę, gaz , prąd, telefony (a w dzisiejszych czasach ma je nawet dziecko) Internet, ubrać się, zapełnić lodówkę mieć „na to i owo” nie pisząc już o wczasach.
Bycie dobrym szefem to np. urlop dla ojca lub matki z powodu choroby dziecka, wywiadówki lub akademii z okazji dnia , matki lub ojca. Szef, który sam ma dzieci i udzielał się podczas ich wychowania zrozumie ważne ojcowskie obowiązki – bo ja wiem czy płeć gra tu jakąś rolę!