Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Europoseł Łukasz Kohut: wataha Suwerennej Polski atakowała mnie hejtem, ale ja sobie z tym radzę

- Pogodziłem się z hejtem, czasem on napędza do konkretnych działań - stwierdził europoseł w porannej rozmowie w Radiu 90. We wtorek 11 czerwca mówił tam, że jego głosy pomogły Koalicji Obywatelskiej pokonać PiS.

Europoseł Łukasz Kohut: wataha Suwerennej Polski atakowała mnie hejtem, ale ja sobie z tym radzę
Europoseł Łukasz Kohut z prezydentem Raciborza Jackiem Wojciechowiczem, któremu w kampanii deklarował współpracę i działania na rzecz promocji Raciborza w Europie

Kohut obawia się Brauna w Brukseli

- Widać, że dla wyborców ważne są śląskie wartości, które ze sobą niosę. Sam zrobiłem więcej głosów niż partia Razem w całym kraju, a te moje 107 tys. głosów pozwoliło KO wygrać z PiS.

- Obawiam się w Parlamencie Europejskim występów Grzegorza Brauna. To według mnie osoba niebezpieczna dla wizerunku Polski.

- Panowie Wąsik, Kamiński czy Obajtek to będą mało aktywni europosłowie, jadą do Brukseli żeby się tam ukryć - ocenił Ł. Kohut.

Omówił też w jego opinii fenomen Konfederacji (3 wynik wyborczy). - Polega on na tym, że część małych przedsiębiorców głosuje na nią, bo sądzi, że to jedyny głos liberalnego środowiska w Polsce. Tymczasem głosują na brunatnych polityków, którzy chcą wyprowadzić Polskę z Unii pod rękę z Afd i Marie Le Pen. Ja się spotykałem z wyborcami Konfederacji, mówili mi, że czują się wykluczeni. Nad tym elektoratem trzeba pracować - uważa Łukasz Kohut.

Opcja niemiecka spychana na wschód

Europoseł wspomniał także o wecie dla ustawy o języku śląskim jako regionalnym. - Prezydent Andrzej Duda przedstawił skandaliczne uzasadnienie, że Ślązacy są elementem rosyjskiej gry hybrydowej z Polską. Wcześniej Jarosław Kaczyński nazywał nas ukrytą opcją niemiecką, a teraz spycha nas się na Wschód? Wyborcy PiS mówili mi, że prezydent Duda ich obraził, że obraził naszą godkę. Jak tylko zmieni się prezydent, to ruszy szybka ścieżka i ustawę o języku będziemy mieli w kilka miesięcy. Chcę, żeby to Rafała Trzaskowski został prezydentem. Jest to najlepszy kandydat, nie będzie gańby. W sprawie języka regionalnego rozmawiałem też z minister edukacji Barbarą Nowacką. Wspierała mnie w kampanii, obiecała pieniądze na rozwój języka śląskiego - podkreślił Ł. Kohut.

W Radiu 90 Kohut skomentował imponujący wynik rywala z PiS - Patryka Jakiego. Na Śląsku Jaki zebrał ponad 260 tys. głosów. - On ma ogromne zasięgi w internecie, ale to nie jest człowiek ze Śląska, z naszej części. On jest w bańce PIS bardzo popularnym politykiem, stąd jego wynik - wytłumaczył polityk z listy KO.

W przypadku KPO potrzeba bufora czasowego

Poruszono wątek przyszłości sektora górniczego. Kohut będzie dążył do odroczenia notyfikacji umowy społecznej o kolejną kadencję Komisji Europejskiej, czyli o 5 lat. - To wiele miejsc pracy - dodał.

Na koniec zaznaczył, że ważny będzie dlań postulat z kampanii dotyczący KPO. - Chcemy docisnąć komisję, żeby wydatkowanie i rozliczenie środków z KPO o 2 lata przesunąć. Mamy opóźnienie spowodowane przez rządy PiS, a te pieniądze trzeba wydać dobrze. Potrzebny jest bufor czasowy - podsumował Łukasz Kohut w Radiu 90.

21 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~jynzor (5.184. * .139) 40 minut temu
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

1. Pomówienia karalne to ty wypisujesz !!!!!! 2. Jeden i drugi to pracują we Francji albo w Hiszpanii. ??Pracują czy pracowali w Polsce i wydają takie opinie za jakie im zleceniodawcy płacą lub płacili. Czy są bezstronni ???? Z całą pewnością nie !!!!! Wasze wpisy i teorie to próba udowodnienia że W POCHMURNY DZIEŃ SŁOŃCE NIE ISTNIEJE. Tyle są warte fanaberie Miodka i Balczyka. Czas zacząć myśleć.!!!!!!

Oberwator_R 5 godzin temu
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

@jynzor jesteś pewien tego co napisałeś? Miodek bierze pieniądze za wydanie korzystnych, niezgodnych ze stanem faktycznym opinii? Masz na to jakieś dowody? Jeśli tak, to wystarczy (a nawet trzeba, bo to jest przestępstwo) zgłosić się z nimi do prokuratury, prof. Miodek zostanie skazany i sprawa się rozwiąże. Prof. Bralczyk (ma podobne zdanie jak Miodek) też jest skorumpowany? No to tak samo trzeba zrobić. Jeśli jednak to są tylko twoje fantazje, to proponuję żebyś się z nich oficjalnie wycofał, bo takie ewentualne pomówienia są karalne.

~jynzor (45.151. * .128) 14 godzin temu
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

do Obserwatora R-----A czy ty przed napisaniem komentarza zapoznałeś się z opiniami i analizami językoznawców zajmujących się językiem ślonskim?????? Miodek jest od języka polskiego i wydaje opinie korzystne dla tych co mu dają forsę.. Według wielu opinii tzw. język polski jest dialektem języka starosłowiańskiego.

Oberwator_R 13.06.2024 09:59
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Mam pytanie. Czy Kohut kiedykolwiek odniósł się do analiz językoznawców, którzy twierdzą że języka śląskiego nie ma? Czy w tym wywiadzie został zapytany o to, dlaczego uważa się za lepszego językoznawcę niż n.p. prof. Miodek, który powiedział niedawno: "Proszę ode mnie nie wymagać udowodnienia, że śląszczyzna jest odrębnym językiem, nie żądać jej kodyfikacji, bo to jest nonsens. Naiwność połączona z fanatyzmem (...) Kapitałem dialektu śląskiego jest jego mozaikowość. Na ten dialekt śląski składa się kilkadziesiąt gwar. Próba kodyfikacji będzie zawsze z krzywdą dla którejś z tych gwar. Nie dajmy się zwariować."

~do_nizej (188.137. * .26) 13.06.2024 08:57
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Trzeba być wyjątkowym tumanem żeby nie potrafić zrozumieć takiej prostej deklaracji: "Nie jestem Polakiem".

~jynzor (45.151. * .128) 13.06.2024 08:15
oceniono 4 razy
2
Zgłoś

do( 46.204. * .80) Typowy "prawdziwy polak". Czytać potrafi ale z tego nic nie rozumie. Jak uczono czytania ze zrozumieniem tekstu to chodziłeś na wagary. Efekt polskiego szkolnictwa - 70% polaków ma klapki na rozumie.

~do_nizej (46.204. * .80) 13.06.2024 06:19
oceniono 4 razy
0
Zgłoś

Co się zgadza? Że polski polityk mówi że nie jest Polakiem?????

~jynzor (45.151. * .128) 12.06.2024 20:13
oceniono 4 razy
0
Zgłoś

"Łukasz Marcin Kohut – polski polityk", " Mam obywatelstwo polskie. Nie jestem Polakiem. Jestem ślązakiem." - wszystko się zgadza!!! Wszyscy urodzeni na Ślonsku za ostatnie 200 lat majom obywatelstwo niemieckie lub polskie z mocy prawa jednego lub drugiego okupanta na Ślonsu. Narodowość to ODCZUCIE OSOBISTE danej osoby o związku z którymś narodem.
Kohut jak i około milion mieszkańców Górnego Ślonska czują się ŚLONZOKAMI.
Naród Ślonski był jest i będzie, czy się to komuś podoba czy nie !!!!!

~nemless (188.137. * .94) 12.06.2024 17:53
oceniono 5 razy
1
Zgłoś

Do komentujących:
Jak wam się tak nie podoba w Unii i na Śląsku, to po co tu mieszkacie. Wyprowadźcie się na wschód, najlepiej do Łukaszenki albo putlera

~KampaniaUpiorna (193.200. * .16) 12.06.2024 13:12
oceniono 6 razy
0
Zgłoś

Koleś się puszy, a został uratowany przed niebytem, przesiadką międzypartyjną, zaproponowaną przez Tuska, tak samo, jak kiedyś Miller z Cimoszką. Też by tych dziadów już dawno nie było, gdyby nie mieli jakiegoś niespłaconego roszczenia do króla ojropy i nie dostali miejsc biorących od niego.

~do_do_niżej (188.137. * .26) 12.06.2024 10:42
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

Żeby uściślić, przypominam wpis Kohuta w internecie z 14.01.2022 r.: " Mam obywatelstwo polskie. Nie jestem Polakiem. Jestem ślązakiem."

~do_do_niżej (188.137. * .26) 12.06.2024 07:35
oceniono 5 razy
-3
Zgłoś

"Łukasz Marcin Kohut – polski polityk". No to trzeba ten wpis w Wikipedii poprawić. Przecież Kohut się za Polaka nie uważa.

~do_nizej (193.161. * .11) 11.06.2024 21:36
oceniono 5 razy
1
Zgłoś

sam niszczysz Europę glosując na pis i konfe ale o tym nie wiesz

~Juraskbb (87.101. * .22) 11.06.2024 21:15
oceniono 7 razy
-1
Zgłoś

Pamiętajcie że lewaki niszczą Europę zielonym ładem i inżynierami

~Kogut (91.146. * .208) 11.06.2024 19:55
oceniono 7 razy
-1
Zgłoś

Kogut Ty nienawidzisz Polaków. Ty masz watahę lewaków

~Zwiastun (46.204. * .63) 11.06.2024 19:11
oceniono 3 razy
1

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~bobo1 (46.112. * .38) 11.06.2024 18:58
oceniono 7 razy
-1
Zgłoś

Dla mnie czerwony komunista kabociorz nic więcej nie moznao nim powiedziec

~UśmiechniętaPolska (146.70. * .202) 11.06.2024 15:30
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~arcybiskup (83.22. * .25) 11.06.2024 14:04
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Teologiem

~do_niżej (193.169. * .48) 11.06.2024 13:59
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Łukasz Marcin Kohut – polski polityk ........
reszta w necie

~CiekawskiNS (46.204. * .91) 11.06.2024 13:53
oceniono 4 razy
0
Zgłoś

Kim jest ten cały Kochut z wykształcenia?