Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

W czasie burzy doszło do dachowania i kolizji na A1 oraz zderzenia w Rydułtowach

Po południu nad regionem przeszła burza, podczas której na drogach doszło do kilku zdarzeń.

W czasie burzy doszło do dachowania i kolizji na A1 oraz zderzenia w Rydułtowachilustracyjne, freepik
Do dwóch takich samych zdarzeń doszło na autostradzie A1. Oba pojazdy dachowały - tylko po przeciwnych stronach.

W piątek (24.05.) o 14:39 wodzisławska policja otrzymała zgłoszenie o dachowaniu pojazdu na 41 km autostrady A1 w kierunku Ostrawy.

- Na miejscu policjanci ustalili, że 22-letni mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem marki Seat w wyniku niedostosowania prędkości do panujących warunków atmosferycznych, w wyniku czego samochód dachował - przezał podkom. Łukasz Piórkowski, zastępca rzecznika wodzisławskiej komendy.

Mężczyzna był trzeźwy, nie zgłaszał obrażeń. Chwilę później w tym samym miejscu doszło do podobnego zdarzenia, tylko na pasie w przeciwną stronę.

Jak poinformował nas dyżurny policji autostradowej, samochód, którym jechała jedna osoba, dachował. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Przyczyna - jak wyżej - utrata panowania nad pojazdem ze względu na niedostosowanie prędkości do panujących warunków.

Z kolei kilka minut po 15:00 doszło do prawdopodobnie niegroźnego zderzenia dwóch pojazdów na ulicy Bohaterów Warszawy w Rydułtowach.

Utrudnienia w ruchu występowały w Marklowicach, co było spowodowane zastojem wody na jezdni.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Masakra_w_twoim_łbie (185.120. * .30) 25.05.2024 19:05

do ~Masakra11111 (87.239. * .254)
Pod zdjęciem wyraźnie widać że pisze ''fot ilustracyje'' więc jak ty skojarzyłeś te opisane zdarzenia z tym zdjęciem poglądowym to ja nie wiem co ty masz w głowie.

~Masakra11111 (87.239. * .254) 25.05.2024 12:55

Na zdjęciu widać że się nie źle rozwalili.