Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

W Rybniku trwa akcja "Rowerowy Maj". W stojakach na rowery zaczyna brakować miejsc

Kiedy na przyszkolnych stojakach rowerowych zaczyna brakować miejsc, a place wokół szkół zapełniają się jednośladami, to nieomylny znak, że trwa Rowerowy Maj.

W Rybniku trwa akcja "Rowerowy Maj". W stojakach na rowery zaczyna brakować miejsc
Stojaki rowerowe przy rybnickich szkołach zapełniły się rowerami

Maj to miesiąc, w którym szczególnie promujemy aktywne dojazdy do szkół. Nie inaczej jest w tym roku – w Rybniku rowerowa zabawa wystartowała 6 maja, a udział w niej bierze:

• 31 rybnickich szkół

• 355 klas

• ponad 3 tys. uczniów

- W ramach rywalizacji za każdy przejazd rowerem w drodze do szkoły uczestnicy zbierają punkty. Na najbardziej aktywne klasy i szkoły czekają nagrody - przypomina Łukasz Karbowiński, rybnicki Oficer Rowerowy.

Najważniejszym celem akcji jest promowanie mobilności aktywnej w ramach codziennej drogi do szkoły. Akcja „Rowerowy Maj” przyczynia się przede wszystkim do zwiększania aktywności fizycznej wśród młodzieży. Kampania ma także istotny walor edukacyjny, promując i wspierając przyjazne środowisku środki transportu.

Taki rodzaj promocji pełni także rolę integrującą jej uczestników poprzez wspólne dążenie do osiągnięcia jak najlepszego wyniku w duchu zdrowej rywalizacji. „Rowerowy maj” ma pokazać uczniom i ich rodzicom, że istnieje alternatywna, bardziej przyjemna forma dojazdu do szkoły. Pożądanym efektem kampanii jest ograniczenie zjawiska dowożenia dzieci do szkół samochodem, a w rezultacie zmniejszenie tworzących się zatorów drogowych w okolicach placówek oświatowych.

Miasto Rybnik po raz kolejny przyłączyło się do akcji „Rowerowy Maj” realizując w ten sposób również jedno z założeń Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej, jakim jest poprawa bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w ruchu drogowym oraz zwiększanie ich świadomości i wiedzy z zakresu ruchu drogowego.

źródło: UM Rybnik

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].