Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Tłumy na jarmarku staroci w Chałupkach [ZDJĘCIA]

11 i 12 maja do Chałupek tradycyjnie zjechali pasjonaci staroci. Impreza jest organizowana dwa razy w roku na przejściu granicznym i cieszy się ogromnym zainteresowaniem. 

Tłumy na jarmarku staroci w Chałupkach [ZDJĘCIA]FK
1. Ania przyjechała na jarmark z Jastrzębia-Zdroju. Razem z mamą sprzedawała świeczki, które sama wykonała. Interesuje się również znaczkami pocztowymi. 2. Na jarmarku można nabyć wiele interesujących przedmiotów. 3. Piotr Kłoda jest kolekcjonerem starych aparatów fotograficznych, przyjechał na jarmark z Cieszyna, 4. Do Chałupek przyjechali pasjonaci z całego regionu.

Do Chałupek przyjechali wystawcy z wielu stron Polski. Nie brakowało również wystawców i gości z Czech. Wydarzenie jest okazją nie tylko do zakupu i poszerzenia swojej kolekcji, ale również wymiany doświadczeń oraz pozyskania informacji na temat starych przedmiotów a także ich renowacji. Na jarmarku można było nabyć zarówno obrazy, porcelanę, meble, ale także biżuterię, zegary, zegarki oraz inne elementy, są też narzędzia ślusarskie, stolarskie, jak strugi czy dłuta, a także narzędzia rolnicze. Monety i znaczki to element każdego jarmarku. Na jarmarku można było spotkać kolekcjonerów, którzy szukają brakujących elementów swojej kolekcji, a także osoby, które zaczynają przygodę i szukają czegoś, od czego można zacząć. 

Jarmarki odbywają się też w Wodzisławiu Śląskim w każdą pierwszą niedzielę miesiąca. Najbliższy będzie miał miejsce 2 czerwca. 

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Jdjdjd (87.239. * .254) 12.05.2024 19:16

Najlepszy jarmark staroci jest w Bytomu.

~vbty (188.137. * .108) 12.05.2024 17:22

piękne rzeczy i bardzo dużo wystawców

~vbty (188.137. * .108) 12.05.2024 17:17

Rybnik - druga sobota miesiąca.