Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wielki jak jezioro Wigry, równy Solinie. Zbiornik Racibórz jako akwen turystyczny. Takim widzi go Jacek Wojciechowicz

Jacek Wojciechowicz uważa Zbiornik Racibórz za znakomitą szansę dla Raciborza, kiedy obiekt będzie już mokry, a nie jak teraz suchy. - To trudne zadanie, by zbiornik był mokry, ale trzeba przeciąć spekulacje wokół Zbiornika i jednoznacznie określić jego funkcje. Trzeba dążyć do wykorzystania go w sposób turystyczny - uważa były wiceprezydent Raciborza.

Wielki jak jezioro Wigry, równy Solinie. Zbiornik Racibórz jako akwen turystyczny. Takim widzi go Jacek Wojciechowiczma.w
Jacek Wojciechowicz kandydat na prezydenta Raciborza w wyborach samorządowych 2024

- On jest większy niż Solina, ma wielkość jeziora Wigry. To ogromny potencjał rozwojowy i będziemy dążyć do tego jeśli wygram wybory - deklaruje Wojciechowicz.

A co z pomysłem elektrowni wodnej? Gdy oddawano Zbiornik do użytku mówił o tym poseł Michał Woś. - Każde spiętrzenie wody rodzi takie możliwości, ale to jest kolejna trudność. Ja chcę zainteresować władze centralne do wykorzystania Zbiornika, utrzymania w nim wody, a to będzie dla całej Raciborszczyzny miało kapitalne znaczenie - przekonuje Wojciechowicz.

Co myśli o porcie na Odrze? - Wpierw trzeba żeglownej rzeki, a to dziesiątki kilometrów pogłębienia, poszerzenia Odry. Zalanie Zbiornika wydaje się bardziej realne - nadmienia kandydat.

Odnosi się także do turystyki rowerowej i brakującej kładki przy Rafako. - Dla mnie priorytetem jest przyszłość samego Zbiornika, dopiero wtedy pomyślimy o uzupełnieniu infrastruktury wokół niego - podsumowuje Jacek Wojciechowicz.

Ludzie

Jacek Wojciechowicz

Prezydent Raciborza i były wiceprezydent Warszawy

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Glupek (83.30. * .235) 16.04.2024 21:08

Kłamie, jego koledzy przypilnowali żeby był suchy......

~KamienicaJacka (5.184. * .120) 16.04.2024 20:23

On Racibórz widzi wielki i pełen starych kamienic. Deweloperzy chętnie podeślą 150 letnich właścicieli.

~pajace (83.26. * .211) 16.04.2024 19:36

Ten facet najwyraźniej się boi, że przerżnie te wybory. Dlatego obiecuje wszystko i wszystkim. Żenada!!!

~Ortu (80.49. * .91) 16.04.2024 16:03

Ten gość bardzo tak samo jak szefostwo Wód Polskich

~xlokkk (45.151. * .163) 15.04.2024 23:03
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Ten facet obiecuje wszystko wszystkim, nawet najbardziej odjechane i nierealne pomysły. Za chwilę obieca metro pod Rynkiem, most Poniatowskiego na kanale Ulga, kładkę Trzaskowskiego na Odrze i megalotnisko koło Auchan, a piłkarzom stadion niemal-narodowy (jeśli ktoś znajdzie na niego miejsce)