Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Prezydent Raciborza Dariusz Polowy w Studio Nowiny: przez 5 lat zrobiłem więcej niż inni przez 16

Nie ma portu, nie ma lodowiska - rywale polityczni obecnego prezydenta mówią o rozczarowującej kadencji. Dariusz Polowy broni się, że ze swojej wyborczej dziesiątki zrealizował 82% i wskazuje na żłobek, SOWĘ, czy tężnię.

Prezydent Raciborza Dariusz Polowy w Studio Nowiny: przez 5 lat zrobiłem więcej niż inni przez 16

Włodarz Raciborza m.in. tłumaczy, dlaczego nie kontynuowano budowy obwodnicy w kierunku Rybnika oraz przekonuje - co niejednego zaskoczy - że jego współpraca z Michałem Wosiem układała się w tej kadencji bardzo dobrze.

W Studio Nowiny z Dariuszem Polowym rozmawiał Mariusz Weidner.

Ludzie

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

9 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
Adalbert 30.03.2024 18:05

Polowy jak skończysz Rybnicką i Bosacką to proponuję znowu wymienić rury i poszerzyć np scieżki rowerowe. Po grzyba kierowcy mają mieć lepiej, niech znowu jedżą przez Markowice. Wszystkie "twoje" przekręty znajdują odzwierciedlenie w Kodeksie Karnym Wykonawczym.

~idziezmianaprezydenta (77.222. * .89) 30.03.2024 14:22
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Polowy popisał się tylko tym:
1. Wydrukował najwięcej plakatów ze swoją podobizną
2. Ustawił najwięcej banerów za pieniądze publiczne
3. Nie dokończył lodowiska przy Osirze i zostawił długi
4. Wszedł w spory sądowe z Empolem
5. Nie dokończył remontu ul. Rybnickiej i Bosackiej
6. Nieudolnie chciał sprzedać żwirownie na Ostrogu
7. Próbował z naczelnikiem wydziału oświaty przejąć SM Nowoczesna
8. Nie potrafi zagospodarować dawnej szkoły podstawowej nr 11
9. Ogranicza dotacje na kluby sportowe i stowarzyszenia
10. Przeciąga budowę tężni na Ostrogu
11. Ze swoim prezesem sprowadza śmieci spoza Raciborza
12. Do dziś nie przeniósł Otaczarni z Płoni
14. skłócił raciborzan
13. i tak dalej...

~anioł9 (78.31. * .169) 30.03.2024 13:15
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Ten poprzedni komentarz chyba pisał Fita .Jego ludzie blokowali budowę lodowiska mimo tego Polowy już wybudował 70 procent inwestycji .Teraz w kampanii wyborczej hejtują że Polowy nie wybudował lodowiska.No oczywiste nie dokończył budowy bo betonowi zablokowali budowę.Blokują ludzie Fity i Lenka.Co ciekawe Fita w swoim programie wyborczym pisze że wybuduje lodowisko czyli dokończy budowę lodowiska Polowego.

~mc (83.30. * .190) 30.03.2024 12:09
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Rybnicka od ronda do mostu ok. 300 miała być oddana do końca grudnia 2023 do dziś nieukończona ,lodowisko miało być na ferie zimowe 2023 porażka , plac Długosza były środki na ten cel oddane do województwa i czym się tu chwalić nie i ty się chłopie chwalisz pytam się czym ??? do zobaczenia przy urnach

~PT (31.11. * .205) 30.03.2024 12:06
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

A wojnaryści aż gotują się ze złości, że nie idzie tak jak by chcieli. Zostało im pisanie komentarzy pod artykułami, minusowanie, pisanie donosów i inna tego typu klasyka w ich wykonaniu :-)

~Sensownyprezydent (89.37. * .209) 30.03.2024 00:06
oceniono 3 razy
-3
Zgłoś

Trudno uwierzyć że po latach z betonowym układem w końcu mamy sensownego prezydenta

Adalbert 29.03.2024 23:08
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Objazdy i korki partaczu -plakatowy, trudno zapomnieć

~Atlantic (212.102. * .21) 29.03.2024 19:23
oceniono 3 razy
-3
Zgłoś

Ma chłop rację. To mieszkańcy są najważniejsi i to pod dni powinien działać urząd. Przyjemna odmiana

~TolekBanan (78.31. * .21) 29.03.2024 18:14
oceniono 3 razy
-3
Zgłoś

Brawo Panie Prezydencie Połowy.. gdyby nie hamulcowi, byłaby setka!