Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Spotkanie z Ojcem Agostino Lewandowskim

Tkalnia - Centrum Kultury i Sportu w Kietrzu zaprasza 15 marca, o godz. 17:00 na spotkanie z Ojcem Agostino Lewandowskim z zakonu Trynitarzy. Będzie ono połączone z promocja Jego książki "Smakując życie".

Spotkanie z Ojcem Agostino Lewandowskim

Ojciec Augustyn Lewandowski - pochodzi z Kamienia Pomorskiego, dziś mieszka w Zatybrzu, najpiękniejszej, a jednocześnie najstarszej części Rzymu. Studiował teologię na uniwersytetach w Szczecinie, Wiedniu, Waszyngtonie i Salamance. Wstąpił do Zakonu Trójcy Świętej (Ordo Sanctissimae Trinitatis-OSST, potocznie-Trynitarze). Współcześnie zadaniem zakonu jest "wykupywanie" ludzi z rozmaitych rodzajów niewoli – zewnętrznej i wewnętrznej, również uzależnień od alkoholu, narkotyków, Internetu itp. Jest autorem książki „Smakując życie”, w której stara się pokazać zupełnie inne oblicze Kościoła i religii.

Jestem zakonnikiem. Mój zakon powstał ponad osiemset lat temu, by wykupywać chrześcijańskich niewolników. Moi współbracia, Hiszpanie, Włosi, Francuzi, Anglicy, udawali się w tym celu do Maroko, Algierii, Libii, Libanu, Ziemi Świętej. Gdy nie mieli pieniędzy, oddawali w zastaw samych siebie! Papież Franciszek powiedział kiedyś, że Kościół to jest szpital polowy, a nie klinika urody. Mamy być „na froncie”. Udzielać pierwszej pomocy i opatrywać rany. A tylu ludzi oczekuje naszej obecności, uśmiechu, przytulenia, dobrego słowa, by odzyskać nadzieję i znowu móc smakować życie w pełni i prawdziwej wolności!

[o. Augustyn Lewandowski, Smakując życie]

Spotkanie odbędzie się w piątek 15 marca o godz. 17.00 na sali kameralnej Centrum Kultury i Sportu TKALNIA

Wstęp wolny!

Zachęcamy również do śledzenia profilu Tkalni na FB: www.facebook.com/TkalniaKietrz

źródło: Tkalnia - Centrum Kultury i Sportu w Kietrzu

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Dobrzepoinformowany (78.31. * .154) 13.03.2024 16:42

Na spotkanie z ojcem Agostino Lewandowskim, autorem książki "Smakując życie" zaprasza już jutro tj. 14 marca raciborska biblioteka przy ul Jana Kasprowicza 12. Początek spotkania godz. 18.00. Wstęp wolny