Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kornowac. Zmieniamy naszą Gminę z myślą o Was!

Kończy się kolejna kadencja samorządowa, nadszedł czas podsumowania dokonań i osiągnięć. Poniżej przedstawiam najważniejsze projekty i zadania realizowane przez Gminę Kornowac

Wójt Gminy Kornowac
Grzegorz Niestrój

Kornowac. Zmieniamy naszą Gminę z myślą o Was!

Uporządkowanie gospodarki ściekowej na terenie Gminy Kornowac w sołectwie Kornowac, Pogrzebień, Kobyla i Rzuchów. Wartość zadania: 48 833 488,78 zł – sołectwo Kornowac, Pogrzebień i Kobyla, 13 324 668,79 zł – sołectwo Rzuchów

Wykonanie nawierzchni asfaltowych po budowie kanalizacji w sołectwie Pogrzebień, Kornowac i Kobyla. Wartość zadania: 6 170 289,15 zł

Przebudowa z rozbudową budynku ZSP Rzuchów wraz z wyposażeniem i zagospodarowaniem terenu. Wartość zadania: 4 979 732,49 zł

Termomodernizacja i rozbudowa budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pogrzebieniu. Wartość zadania: 4 318 626,56 zł

Budowa wieży widokowej w Pogrzebieniu. Wartość zadania: 294 036,00 zł

Wymiana wodociągu w sołectwie Kornowac, Pogrzebień i Łańce. Wartość zadania: 896 566,56 zł – sołectwo Kornowac i Pogrzebień, 671 225,05 zł – sołectwo Łańce

„Łączy nas energia” – montaż instalacji OZE w budynkach mieszkalnych. Wartość zadania: 16 811 472,73 zł

Budowa pełnowymiarowego boiska w Kornowacu. Wartość zadania: 3 071 310,00 zł

Budowa Gminnego Ośrodka Kultury w Kornowacu. Wartość zadania: 7 646 670,02 zł

Tekst sponsorowany

Kliknij i zobacz cały raport specjalny >>>

Powyższa prezentacja ukazała się w ramach specjalnego raportu “Liderzy inwestycji i innowacji” przygotowanego i wydanego w lutym 2024 w nakładzie 37 tys. szt. przez Wydawnictwo Nowiny.

Kliknij i zobacz cały raport specjalny >>>