Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Godów. Grunt pod lepszą przyszłość

Minione lata to czas, w którym zrealizowano w Gminie Godów wiele ważnych społecznie, ale też prorozwojowych inwestycji. Mają one wpływ na poprawę jakości życia oraz wzrost zamożności gminy i jej mieszkańców. Dzięki temu Gmina Godów jest jedną z niewielu w regionie mogących poszczycić się rosnącą liczbą mieszkańców.

Godów. Grunt pod lepszą przyszłość

Gmina dba o dobro przyszłych pokoleń, zapewniając najmłodszym mieszkańcom jak najlepsze warunki do zabawy i nauki. Stąd wielomilionowe inwestycje w budynki oświatowe.

W 2020 r. w Gołkowicach oddano do użytku jedno z najnowocześniejszych i największych przedszkoli w regionie. Osiem oddziałów zapewnia opiekę dla 200 maluchów. Koszt budowy obiektu wyniósł 12 377 681 zł. Gmina na realizację inwestycji pozyskała 3 271 822 zł w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Do niedawna Zespół Szkolno-Przedszkolny w Skrbeńsku dysponował jedynie małą salką do wychowania fizycznego. W 2023 r. oddana została jednak nowoczesna sala gimnastyczna. Koszt realizacji tego zadania wyniósł 4 759 286 zł. Gmina pozyskała jednak środki zewnętrzne w wysokości 962 500 zł z krajowego programu „Sportowa Polska” oraz 901 000 zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Dobrostan dzieci to priorytet w Gminie Godów, dlatego w Łaziskach powstaje kolejne nowoczesne przedszkole z czterema w pełni wyposażonymi oddziałami. Na jego budowę gmina pozyskała 5 500 000 zł z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Gmina nie zapomina o tworzeniu miejsc do aktywnego wypoczynku, jak i do realizacji twórczych pasji czy miejsc do kontaktu z kulturą.

W 2019 r. wykonana została przebudowa i termomodernizacja budynku Ośrodka Kultury w Skrbeńsku. Koszt realizacji zadania wyniósł 2 120 466 zł. Aż 85% kosztów kwalifikowanych zostało pokryte z funduszy zewnętrznych.

Również w 2019 r. zrealizowany został II etap Żelaznego Szlaku Rowerowego wraz z miejscami odpoczynkowymi na odcinku dawnej linii kolejowej w Łaziskach. Koszt realizacji zadania wyniósł 1 980 000 zł, zaś dofinansowanie ze środków unijnych w ramach programu INTERREG VA wyniosło aż 85%.

Ważnym elementem inwestycyjnej działalności Gminy Godów jest rozbudowa istniejących i budowa nowych dróg. Poprawiają one komfort życia mieszkańców, ale również dają one gminie szanse na pozyskiwanie inwestorów, tworzących nowe miejsca pracy.

W 2023 r. zakończona została budowa drogi do terenów inwestycyjnych w Gołkowicach. Koszt realizacji odcinka wraz z towarzyszącą infrastrukturą o długości 600 m wyniósł 2 689 520 zł. W większości został sfinansowany dzięki pozyskanemu przez gminę dofinansowaniu w wysokości 2 555 044 zł z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Przykładem inwestycji poprawiającej komfort życia mieszkańców jest łącznik drogowy ul. Szybowej, Olszyńskiej i Dębowej w Krostoszowicach i Skrzyszowie. W 2023 r. połączył on na nowo tereny gminy rozdzielone przed laty przez nitkę autostrady A1. Koszt budowy łącznika o długości 600 m to 1 475 491 mln zł. Gmina pozyskała na ten cel 583 275 zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Tekst sponsorowany

Kliknij i zobacz cały raport specjalny >>>

Powyższa prezentacja ukazała się w ramach specjalnego raportu “Liderzy inwestycji i innowacji” przygotowanego i wydanego w lutym 2024 w nakładzie 37 tys. szt. przez Wydawnictwo Nowiny.

Kliknij i zobacz cały raport specjalny >>>