Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Uczniowie „Mechanika” znowu z drodze do gwiazd

Drużyna uczniów z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 „Mechanik” stoi na krawędzi technologicznej rewolucji. Z determinacją i pasją, zespół ten bierze udział w prestiżowym konkursie CanSat, gdzie ich minisatelita ma szansę nie tylko podbić niebo, ale również zdobyć uznanie na szczeblu krajowym.

Uczniowie „Mechanika” znowu z drodze do gwiazdCKZiU nr 2

CanSat to wyjątkowy konkurs, który wymaga nie tylko inżynierskiego geniuszu, ale także zdolności kreatywnego myślenia. Drużyna z Mechanika postanowiła zmierzyć się z tym wyzwaniem, konstruując miniaturowego satelitę, gotowego do przewożenia różnorodnych sensorów i przekazywania danych w czasie rzeczywistym. Ich celem nie jest tylko udział w konkursie, ale również powtórzenie sukcesu poprzedn iego zespołu z ich szkoły, który zdobył drugie miejsce w tym samym konkursie.

W historii szkoły z Raciborza zawsze był pewien zapał do nauki, zwłaszcza w dziedzinie nauk ścisłych i technologii. Zespół składa się z utalentowanych młodych umysłów, których połączyła wspólna pasja do eksploracji kosmosu i pragnienie zdobycia nowych technologicznych szczytów.

Skład zespołu MechanSAT:

- Zofia Stachera

- Kacper Gocyła

- Robert Bogaczyk

- Bartosz Hałas

- Szymon Trzęsimiech

- Mateusz Michałek

- Patrycja Kozak (opiekun zespołu)

Projekt CanSat MechanSAT to efekt długotrwałej pracy, kreatywnego myślenia i współpracy zespołu. Minisatelita został zaprojektowany z precyzją, aby pomieścić różnorodne sensory, które pozwolą na zbieranie danych atmosferycznych i przekazywanie ich na ziemię. Ponadto, MechanSAT postawił sobie za zadanie nie tylko osiągnięcie finału, ale również dostarczenie unikalnego i innowacyjnego projektu, który zwróci uwagę jury konkursu.

Misją poboczną naszego CanSata będzie bezpieczne sprowadzenie go na ziemię w jednym kawałku zdolnym do dalszej pracy, dlatego też w naszej satelicie zainstalowane będą laminowane lotki które będą utrzymywać stałą prędkość opadania cansata. Lotki automatycznie będą się w taki sposób obracać aby w danej pozycji albo hamowały albo przyspieszały opadanie. Zdjęcia ukazują jak działa ten system.

Bartosz Hałas

Dla MechanSAT CanSat to nie tylko technologiczne wyzwanie, ale również szansa na uczczenie dziedzictwa poprzedniego zespołu z ich szkoły. Z niecierpliwością oczekujemy na wyniki konkursu, mając nadzieję, że MechanSAT z Raciborza znowu wpisze się na listę sukcesów i zainspiruje kolejne pokolenia młodych naukowców do podbijania nieba.

Link do strony drużyny : https://www.facebook.com/profile.php?id=100064606967252

źródło: CKZiU nr 2 "Mechanik" w Raciborzu

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~fanklubprezesa (46.223. * .128) 06.02.2024 06:04

Uwaga na tę krawędź. Można spaść i to razem z tą satelitą, co nie?