Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Studniówka Zespołu Szkół Technicznych w Rybniku i wzruszające podziękowania dla nauczycieli [ZDJĘCIA]

- Były wzloty i upadki, ale wzlotów było więcej - powiedzieli nam uczniowie ZST w Rybniku, gdy poprosiliśmy ich o podsumowanie lat nauki w "Tyglu".

Studniówka Zespołu Szkół Technicznych w Rybniku i wzruszające podziękowania dla nauczycieli [ZDJĘCIA]
Michał Skrzypiec, Nicole Bryksy, Anna Skrzypiec i Maciej Cycoń tuż przed rozpoczęciem studniówki

26 stycznia odbyła się studniówka kolejnej grupy tegorocznych maturzystów z Zespołu Szkół Technicznych w Rybniku. Poloneza zatańczyli technicy energetyki odnawialnej, technicy górnictwa podziemnego, a także technicy automatycy i technicy awionicy. Uczniowie wybrali na miejsce zabawy lokal Montenegro w Świerklanach.

- Cieszę się, że 102 przed maturą możemy spędzić z wami czas i bawić się na balu maturalnym potocznie zwanym studniówką - powiedział dyrektor Piotr Tokarz, otwierając studniówkę.

Technik energetyki odnawialnej Marek Brzeziński ze swoją partnerką Sandrą Michalską podczas toastu

- Szczególnie dziękujemy naszej wychowawczyni, pani Annie Zapalskiej. Prowadziła nas przez te pięć. Dała z nami radę, a nie byliśmy łatwą klasą - powiedzieli nam Michał Skrzypiec i Maciej Cycoń, technicy automatycy. Uczniowie poprosili nas, abyśmy wspomnieli również o Przemysławie Kopaczu, nauczycieli przedmiotów zawodowych. Automatycy mówią, że to nauczyciel z pasją, który przygotowywał ich nawet w swoim wolnym czasie. - Bez niego nie zdalibyśmy egzaminów zawodowych - dodali Michał i Maciej.

Polecamy obszerną fotorelację z oficjalnego rozpoczęcia studniówki oraz poloneza:

Studniówka ZST Rybnik w Montenegro (26.01.2024)


Sponsorem sekcji "studniówkowej" jest Akademia Górnośląska