Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Studniówka Ekonomika 2024. Cztery klasy z Raciborza wybrały się do Rogowa. Zatańczyły poloneza jakiego jeszcze tu nie było

Tegoroczna studniówka była debiutem dla nowego dyrektora Ekonomika - Jacka Pierzchały. To on wygłosił słowo wstępne i on dał sygnał do poloneza. Szedł przez moment w pierwszej parze tego klasycznego tańca. Młodzież podziękowała swoim wychowawcom, wzniosła też okolicznościowy toast.

Studniówka Ekonomika 2024. Cztery klasy z Raciborza wybrały się do Rogowa. Zatańczyły poloneza jakiego jeszcze tu nie byłoQbik
W Rogowie bawili się uczniowie czterech klas maturalnych z raciborskiego Ekonomika

Materiał wideo:

Towarzyszyliśmy maturzystom z raciborskiego Ekonomika w ich próbach przed częścią oficjalną. Oto materiały wideo, które tam zrealizowaliśmy na początek.

Miły przerywnik, piękna chwila

Dyrektor szkoły kształcącej księgowych, logistyków czy speców od reklamy powiedział o wadze rozrywkowego na pozór tylko wydarzenia.

- Ten bal jest ważną chwilą dla wszystkich przyszłych maturzystów. Każdy z nas będzie go przeżywał na swój sposób. Oprócz klasycznej roli ważna jest jego wyjątkowość, specyfika. To miły przerywnik, który przypomina, że za niebawem 100 dni odbędzie się wydarzenie - matura - powiedział Jacek Pierzchała.

Sięgnął po dwa utwory muzyczne, które kojarzą mu się ze studniówką. To klasyki polskiej muzyki rock i pop. Wpierw przytoczył utwór grupy Dżemu, która śpiewa, że w życiu piękne są tylko chwile. - To jest ta chwila, dla was zwłaszcza. Przeżyjcie ją świadomie. Będziecie ją wspominać - zapewniał.

Dyrektorskie dedykacje

Drugim, o którym wspomniał, była piosenka Maryli Rodowicz „Niech żyje bal”. - Bo to bal jest nad bale, drugi raz nie zaproszą nas wcale - cytował szef placówki. Stwierdził, że to są jego dedykacje na ten wieczór i poprosił didżeja, by sięgnął po piosenki w trakcie wieczoru. - Udanego balu i fantastycznej zabawy - życzył wszystkim bawiącym się w Rogowie.


Sponsorem sekcji "studniówkowej" jest Akademia Górnośląska