Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Senator Henryk Siedlaczek oficjalnie otworzył w Raciborzu swoje biuro. Przyjechał wicemarszałek Michał Kamiński

Biuro senatorskie mieści się na parterze Biurowca Batory. Dyrektorem biura jest Katarzyna Gołębiowska. Na oficjalne otwarcie doświadczony polityk zaprosił przyjaciół z samorządu i nie tylko. Przybyli wójtowie, parlamentarzyści i przedsiębiorcy. W wesołej atmosferze przecięto biało-czerwoną wstęgę i wzniesiono toast.

Senator Henryk Siedlaczek oficjalnie otworzył w Raciborzu swoje biuro. Przyjechał wicemarszałek Michał Kamińskima.w
Przecięcie wstęgi w otwartym oficjalnie biurze senatorskim Henryka Siedlaczka

Materiał wideo:

WIDEO: WICEMARSZAŁEK SENATU MICHAŁ KAMIŃSKI Z WIZYTĄ W RACIBORZU

Zdjęcie z ojcem chrzestnym

Siedlaczek nie krył, że miłą niespodziankę sprawili mu dwaj szczególni goście otwarcia: inny senator - Michał Kamiński, wicemarszałek Senatu oraz były poseł Jacek Wojciechowicz. Tego drugiego wszystkie raciborskie media pytały, czy wystartuje w wyborach prezydenckich. Wojciechowicz prosił o dziennikarzy o cierpliwość, ale chętnie mówił, że Raciborzowi dolega zastój, a potencjał miasta jest niewykorzystany. Przybył do biura Siedlaczka z dziećmi. Starszy syn przypomina Jacka Wojciechowicza z początku lat 90.-tych, kiedy ten był pierwszym wiceprezydentem Raciborza po okresie PRL-u. Wojciechowicz podtrzymał swą obietnicę dla Nowin, że kiedy zdecyduje się kandydować, powiadomi o tym także tygodnik.

Licznym wywiadom Wojciechowicza przysłuchiwał się uważnie prezes SM Nowoczesna Tadeusz Wojnar, który kibicuje potencjalnej kandydaturze byłego posła PO. Ustawił się z nim do wspólnego zdjęcia, mówiąc, że na fotografii „nie może zabraknąć ojca chrzestnego”.

Henryk Siedlaczek podkreślił także, że cieszy się z obecności na spotkaniu dwóch Tadeuszów. Tu wymienił byłego posła lewicy Tadeusza Motowidłę (Siedlaczek mówił, że wzruszył się na jego widok) oraz Tadeusza Wojnara.

Cieszył się, że jest przy nim w tej ważnej chwili żona Halina. Z przejęcia pomylił, ile lat są wspólnie, ale małżonka szybko skorygowała zaniżony nieco staż.

Polowy z torebką, Iskała zakłopotana

Wśród włodarzy miast i gmin pojawił się prezydent Raciborza Dariusz Polowy. Siedlaczek nazwał go sąsiadem, bo biuro znajduje się naprzeciw urzędu miasta. Dodał, że Polowy znalazł się na otwarciu "rzutem na taśmę". Włodarz przyniósł senatorowi upominek, podobnie jak większość zaproszonych. Wójt Nędzy Anna Iskała czuła się, z lekka zakłopotana, że przychodzi z pustymi rękami w odwiedziny, ale nie ona jedna mogła poczuć ten dyskomfort.

Henryk Siedlaczek opowiadał mediom, że choć biuro otwiera dzisiaj, to już jakiś czas pracuje na rzecz lokalnych społeczności. Stwierdził, że spotkań w sprawie zgłoszonych spraw było wiele, np. kwestia małej retencji w gminie Gorzyce, przyszłość Regionalnej Drogi Racibórz-Pszczyna; problemy komunikacyjne na terenie powiatu raciborskiego, o czym rozmawiał z marszałkiem Jakubem Chełstowskim. - Chcę być dobrym narzędziem w rękach samorządowców, tak jak to robiłem przez lata kariery w Sejmie i w Sejmiku - podkreślił senator.

Po części oficjalnej Siedlaczek zaprosił wszystkich zebranych do restauracji pod magistratem na śniadanie i nieformalne rozmowy.

Ludzie

Henryk Siedlaczek

Były poseł na Sejm RP, radny sejmiku śląskiego, senator XI kadencji

8 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~NoicoPanieSułku (89.171. * .51) 17.01.2024 11:44

Ile betonu... to szok, że oni wszyscy żyją i chcą wrócić nas dalej betonować

Don_C 16.01.2024 16:03
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

@zxc- na co ci mail czy telefon? Chcesz działać na rzecz Racka? Bo chyba nie wierzysz że senator z tymi co tam jechali będą działać na korzyść naszego powiatu.

~Kabotrotacyjny (46.204. * .223) 16.01.2024 15:54
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

W październiku jeszcze z gawedową a teraz już kabot obrócony . Tak trzymać byle w korycie

Amapola 16.01.2024 15:43
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Pobożny burmistrz Pszowa tez widzę się załapał

~eche (87.101. * .55) 16.01.2024 15:18
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

umarł król, niech żyje KRÓL!
he he, wiekszość z nich to popierajacy Gawedową, ciekawe to poparcie

zxc 16.01.2024 14:32
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

a jest jakiś email do tego biura albo telefon?

~aje (78.31. * .154) 16.01.2024 13:45
oceniono 4 razy
4
Zgłoś

Senator... Kolejny darmozjad, który tylko pozuje do zdjęć, podpisując się pod pracą innych. Szczególnie lubi akcje charytatywne, pod które się podpina - nie wykazując nawet minimum pracy... byle na zdjęciu było widoczne jaki jest "pomocny"... Brak słów....

~Wald (91.233. * .140) 16.01.2024 12:54
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

No Pani Dyrektor biura to dziś chyba jedyna atrakcja uroczystości oczywiście poza uśmieszkiem i strachem w ślipiach Portowego