Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Studniówka 2024: II LO - Mickiewicz z dwoma polonezami w Rogowie "U Kaczyny"

4 klasy maturalne bawią się w Rogowie. Wybrała się tu na bal młodzież z raciborskiego Mickiewicza. W części oficjalnej zaprezentowano scenkę, w której uczniowie wcielili się w role swych nauczycieli.

Studniówka 2024: II LO - Mickiewicz z dwoma polonezami w Rogowie "U Kaczyny"OQL
Tradycyjna lampka szampana wprowadziła uczennice II LO w wyśmienity nastrój

Materiał wideo:

To jest wasz dzień. Dzień zabawy

- Jaki to byłby bal bez słów, bez cytatu z naszego wieszcza i patrona Adama Mickiewicza - zaczął swoją okolicznościową przemowę dyrektor Maciej Malinowski. Przytoczył cytat z Ody do młodości i zaczął go omawiać. Nagle przerwał i zapytał maturzystów, czy chcą lekcji języka polskiego. Nie było głośnego sprzeciwu, tylko cichutkie nie. - Ja też myślę, że dziś nie jest dzień nauki, wymagań. Dziś jest zupełnie inny dzień. To jest wasz dzień, dzień zabawy.

- Sprawdzamy obecność. Czy jest klasa matematyczno-fizyczna? Klasa A? Wielkie brawa! Klasa IVb? Witamy. A matematyczno-informatyczna, „n”. Jesteście! I społeczno-prawna też jest. Komplet - cieszył się Malinowski.

- Każdy z was będzie miał dziś ten swój jedyny bal studniówkowy - dodał dyrektor.

POD TYM LINKIEM MOŻNA OBEJRZEĆ PRóBĘ POLONEZA W ROGOWIE.

Przypomniał jak 120 absolwentów szkół podstawowych 1 września 2020 roku, podekscytowanych, może lekko zaniepokojonych, złożyło uroczyste ślubowanie i stało się członkami naszej społeczności.

Wasza cząstka zostanie w murach szkoły

- Wiele się wydarzyło przez 4 lata. Nieraz było trudno, nieraz było wesoło, przyjemnie. Poznaliście przyjaciół, a nawet kogoś, kto jest kimś więcej dla was, czego wam życzę. Wasza droga licealna dobiega końca. Zostawiliście u nas cząstkę siebie, ona zostanie w murach liceum. Szkoła to nie tylko plan lekcji, to nie tylko wymagania co do materiału, ale to wy. Wnosicie do naszej szkoły młodość, radość i miłość - podsumował dyrektor i zaprosił do zabawy.

- Nie powtórzy się dzisiejszy wieczór, bo nic dwa razy się nie zdarza. Czekaliśmy na ten wieczór 4 lata. To jeden z najważniejszych balów w naszym życiu - mówili prowadzący część oficjalną. Zaznaczyli, że czeka ich magiczna atmosfera studniówkowego wieczoru. - Dziś musimy zdać egzamin ze wspaniałej zabawy - podkreślili.

Dyrektorowi Malinowskiemu podziękowali w imieniu wszystkich maturzystów za możliwość kształcenia się we wspaniałym liceum, otoczeni opieką, troską i życzliwością.

Podziękowania dla wychowawców odebrali:

    • Agnieszka Michalczyk - klasa IVa
    • Aleksandra Pochwała - klasa IVb
    • Monika Janowska - klasa IV
    • Wojciech Maksymczak - klasa IVn

Scena z pokoju nauczycielskiego i brawurowy monodram

Po wspólnym toaście szampanem uczestnicy obejrzeli krótki program artystyczny. Z monodramem brawurowo zaprezentowała się Emilia Fita. To córka Michała Fity, wyrosłego z animacji kulturalnej i Tetraedru, byłego wiceprezydenta Raciborza.

Za organizację balu odpowiadała m.in. Julia Pacharzyna, która podkreślała, że wiele osób pomogło w przygotowaniach, przede wszystkim komitet rodzicielski i przedstawiciele klas. - Czuję i lekki stres, ale też jestem podekscytowana - mówiła, gdy pytaliśmy o samopoczucie tuż przed wydarzeniem. Pamiętała co jest w studniówkowym menu: mięso drobiowe, frytki oraz ciastko czekoladowe. - Ciastko najlepiej zapamiętałam, bo lubię - uśmiechnęła się rozmówczyni.

Szkoła zdecydowała się na didżeja z polecenia, wprawionego w studniówkach.

- Najważniejsze dziś, że jesteśmy tutaj razem z naszymi nauczycielami. W szkole jest zawsze tak oficjalnie, a tutaj w luźnej atmosferze - podkreśliła J. Pacharzyna.

Już prezentujemy galerię zdjęć z wydarzenia, na naszym Facebooku i YouTubie prezentujemy pierwsze materiały wideo z Rogowa. Wkrótce kolejne.

WIDEO: SCENKA ODEGRANA PRZEZ UCZNIóW NAŚLADUJĄCYCH SWOICH NAUCZYCIELI

MONODRAM EMILII FITY - sama go wymyśliła i przygotowała

Co mówili nam studniówkowicze na imprezie w Rogowie?

O pożegnanie z klasą maturalną zapytaliśmy ich wychowawców.


Sponsorem sekcji "studniówkowej" jest Akademia Górnośląska

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].