Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wioski gminy Pietrowice Wielkie bez sklepów. Będzie handel obwoźny

W powiecie raciborskim nie brakuje wiosek, w których nie ma sklepów spożywczych. To budzi frustrację, zwłaszcza starszego pokolenia. Brak dostępu do miejsc, gdzie można dokonać codziennych zakupów, wpływa negatywnie na komfort życia mieszkańców, ograniczając ich wybór i dostępność niezbędnych produktów. W gminie Pietrowice Wielkie odpowiedziano na ten problem.

Wioski gminy Pietrowice Wielkie bez sklepów. Będzie handel obwoźnyOleksandr P/ pexels.com (zdjęcie poglądowe)
Handel obwoźny to forma handlu detalicznego, w której przedsiębiorca przemieszcza się z miejsca na miejsce, oferując swoje produkty bez stałego fizycznego punktu sprzedaży.

Handel obwoźny ma na celu zminimalizowanie niedogodności związanych z brakiem sklepów, zapewniając mieszkańcom łatwiejszy dostęp do artykułów spożywczych i innych potrzebnych produktów bez konieczności dalekiego dojazdu. O zmianach poinformował wójt Andrzej Wawrzynek. Handel ruszy we wtorek 5 grudnia.

Handel odbywać się będzie w następujących lokalizacjach i terminach:

  • Cyprzanów, parking koło kościoła parafialnego – w każdy wtorek i sobotę w godz. 7.00-7.45
  • Lekartów, parking przy Chempeście (dawnej Hawanie) – w każdy wtorek i sobotę w godz. 8.00-8.45
  • Samborowice, parking koło kościoła parafialnego – w każdy wtorek i sobotę w godz. 9.00-9.45
  • Kornice, plac przy kaplicy św. Jana Nepomucena – w każdy wtorek i sobotę w godz. 10.00-10.45
  • Amandów, plac przy RSP, naprzeciw przystanku PKS – w każdy piątek w godz. 8.00-8.30

Ludzie

Andrzej Wawrzynek

Wójt gminy Pietrowice Wielkie.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~op (91.192. * .86) 02.12.2023 20:08

Czyli to jest sponsorowany artykul przez wojta ktory ma busa i bedzie jezdzil po wioskach

~Paweł13 (77.222. * .162) 02.12.2023 15:41

Treść to jedno, ale zastanawiam się nad moją wiedzą z zakresu języka polskiego.
Co znaczy "filtracja" w kontekście przekazywanej treści?