Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Znany senior z Raciborza - Janusz Loch spoczął na Jeruzalem. Żegnały go władze Miasta i Powiatu oraz parlamentarzyści

W piątkowe południe odbył się pogrzeb znanego społecznika środowiska seniorów raciborskich. Mowę pożegnalną wygłosił w kaplicy cmentarnej Wiesław Szczygielski - kolega zmarłego, przyjaciel jego rodziny. Pogrzeb odprawił proboszcz parafii farnej - ks. Marian Obruśnik.

Znany senior z Raciborza - Janusz Loch spoczął na Jeruzalem. Żegnały go władze Miasta i Powiatu oraz parlamentarzyścima.w
Ostatnia droga śp. Janusza Locha pochowanego 17 listopada na raciborskiej nekropolii

Materiał wideo:

Szczygielski przedstawił sylwetkę Janusza Locha, omawiają jego liczne funkcje społeczne, które pełnił w ciągu życia. Podkreślił, że z Raciborzem związał się, zakochując się w raciborzance - Krystynie. Byli małżeństwem ponad pół wieku, niedawno obchodzili Złote Gody. Szczygielski mówił o swym koledze łamiącym się głosem. Zakończył słowami: żegnaj przyjacielu.

Wiesław Szczygielski wygłosił słowo pożegnalne po zakończonej mszy żałobnej

Wiesław Szczygielski wspomina Janusza Locha.mp3

Ksiądz Obruśnik podziękował w imieniu rodziny licznie zgromadzonym uczestnikom pogrzebu.

Proboszcz Obruśnik dziękuje w imieniu rodziny Loch.mp3

W ostatnią drogę śp. Janusza Locha udali się z nim m.in. prezydent Raciborza Dariusz Polowy i przewodniczący rady Marian Czerner.

Prezydent Raciborza Dariusz Polowy i senator RP Henryk Siedlaczek, pierwszy z lewej - Józef Gurk były radny Raciborza

Władze powiatowe reprezentowali wicestarosta Marek Kurpis i wiceprzewodniczący rady Władysław Gumieniak. Obecny był szef rady seniorów, w której działał także Loch - Bronisław Tomalik.

Na pogrzeb wybrało się spore grono radnych miejskich, m.in. - Mirosław Lenk, Henryk Mainusz, Paweł Rycka, Michał Kuliga i Marcin Fica. Loch był w poprzedniej kadencji samorządu radnym w ich klubie Razem dla Raciborza. Pojawił się także były przewodniczący rady miasta Leon Fiołka.

Janusz Loch był członkiem raciborskiej Platformy Obywatelskiej - w gronie żegnających go przyjaciół byli posłanka Gabriela Lenartowicz i senator Henryk Siedlaczek.

Posłanka Gabriela Lenartowicz wychodzi z kaplicy cmentarnej

Rodzina poprosiła, żeby nie składać na cmentarzu kondolencji.

Po ceremonii poprosiliśmy o wspomnienie zmarłego jego koleżankę z koła seniorów PZERiI - Centrum w Raciborzu - Halinę Kwiecień, długoletnią nauczyciel języka polskiego w liceum Kasprowicza (ZSO nr 1).

Wkrótce fotorelacja z pogrzebu Janusza Locha.

Zdjęcie zmarłego z 8 września 2023 roku wykonane w Sali Sejmiku Śląskiego w Katowicach, obok - Grażyna Płonka ze Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

Janusz Loch i Grażyna Płonka

Ludzie

Janusz Loch

Były radny Gminy Racibórz, lider środowiska seniorów, zmarł w listopadzie 2023 roku. Miał 76 lat.