Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Nowiny Wodzisławskie piszą o trucicielach zwierząt w Zawadzie

Do naszej redakcji zgłosili się mieszkańcy wodzisławskiej dzielnicy Zawada, u których kilkakrotnie dochodziło już do otrucia zwierząt domowych. Ostatnia sprawa, po rozpoznaniu zatrucia przez lekarza weterynarii, została zgłoszona na policję. - Tak tego nie zostawimy – mówią mieszkańcy ul. Hożej, u których już kilkakrotnie dochodziło do podobnej sytuacji. Za znęcanie się nad zwierzętami grozi do trzech lat pozbawienia wolności, a w przypadku znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nawet do 5 lat więzienia.

Nowiny Wodzisławskie piszą o trucicielach zwierząt w Zawadzie

Ponadto w nowym wydaniu dwa obszerne wywiady. W pierwszej rozmowie z burmistrzem Rydułtów Marcinem Połomskim poruszamy tematy ochrony przeciwpowodziowej i inwestycji w mieście. W drugim wywiadzie z etatowym członkiem zarządu powiatu wodzisławskiego Janem Zemło rozmawiamy o remontach starych i budowie nowych dróg, a także o komplikacjach, jakie na drogach może wywołać start produkcji w hali Eko-Okien w Kokoszycach.

Na naszych łamach również sporo informacji kryminalnych. Piszemy m.in. o nietrzeźwej kursantce za kierownicą samochodu nauki jazdy, kierowcy, który zaparkował na środku ronda w Wodzisławiu i zatrzymaniu przez wodzisławską policję oszustów, podejrzanych o wyłudzenie nawet 14 mln zł.

W tym numerze również artykuł o odprawach dla odchodzących parlamentarzystów, informacja o tym, ile będzie zarabiać nowy główny specjalista w urzędzie miasta oraz dementi urzędników na temat rzekomego odwołania dyrektora muzeum.

Podsumowujemy również konkurs fotograficzny w SP16 w Zawadzie, zapraszamy do bibliotek w gminie Gorzyce i na realnych przykładach opisujemy korzyści płynące z instalacji fotowoltaiki oraz ogrzewania elektrycznego (np. pompą ciepła).

Ponadto sporo relacji z ostatnich wydarzeń, m.in. obchodów Narodowego Dnia Niepodległości 11 listopada w Wodzisławiu i Rydułtowach, jubileuszu 120-lecia szkoły w Bluszczowie, 115-leciu Chóru Cecylia z Rydułtów oraz srebrnym jubileuszu Chóru Absolwent, a także Dniu Seniora w Radlinie.

Zapraszamy do lektury!

Kup dostęp do e-wydania aktualnego numeru Nowin Wodzisławskich

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].