Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Crossowcy i quadowcy na celowniku. Nowiny Wodzisławskie o ryczącym problemie

Płoszą zwierzynę, niszczą lasy, pola i działki prywatne, a czasem zachowują się agresywnie. Mowa o użytkownikach motocykli typu cross oraz quadów, których często można spotkać na terenach leśnych i łąkach. Brak miejsc do legalnej jazdy terenowej powoduje, że crossowcy często łamią prawo, a mieszkańcy coraz bardziej piętnują to zjawisko. Piszemy o tym, jak radzić sobie z amatorami terenowej jazdy.

Crossowcy i quadowcy na celowniku. Nowiny Wodzisławskie o ryczącym problemie

Ponadto w najbliższym numerze publikujemy szeroki wywiad z prezydentem Mieczysławem Kiecą, który odpowiada na nasze liczne pytania o wynik wyborczy, najbliższe miesiące, rekrutację głównego specjalisty-pełnomocnika ds. bezpieczeństwa, pogłoski o funkcji wojewody, a także przyszłoroczny budżet.

Piszemy również o 300-letnim dębie w Kokoszycach, do którego obecnie bardzo trudno się dostać. Mieszkańcy postulują o wykonanie ścieżki, aby więcej osób miało dostęp do pomnika przyrody.

Na naszych łamach również relacja z jubileuszu 75-lecia kapliczki w Jedłowniku, nowej radnej sejmiku, największych płatnikach podatku CIT w regionie oraz dronie do badania tego, co ulatuje z kominów mieszkańców Radlina.

W Nowinach Wodzisławskich przeczytacie również relację z cmentarzy i procesji na Wszystkich Świętych w Rogowie oraz podsumowanie zbiórki Fundacji "Wspólnota Dobrej Woli".

W tym numerze również relacje z ostatnich wydarzeń, m.in. gali w Lubomi, maratonu im. Zbigniewa Marszałkowskiego, Festiwalu Fotografii Otworkowej w Olzie, sukcesach Klubu Sportowego Stein Academy i nagrodzie dla zespołu Kokoszyczanki.

Zapraszamy do lektury!

Kup dostęp do e-wydania aktualnego numeru Nowin Wodzisławskich

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~lokooo (5.184. * .130) 09.11.2023 13:29

Policja powinna rekwirować pojazdy plus bardzo wysokie mandaty. Ale należy się zabrać do roboty !