Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Powiat wodzisławski z dodatkowymi pieniędzmi na budowę windy

Zarząd Powiatu Wodzisławskiego pozyskał dodatkowe 360 tys. zł z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Środki zostaną wykorzystane na dostosowanie budynku Starostwa Powiatowego w Wodzisławski Śląskim w związku z budową windy dla osób niepełnosprawnych.

Powiat wodzisławski z dodatkowymi pieniędzmi na budowę windy
Starosta Leszek Bizoń oraz radny Alojzy Szymiczek nie kryją zadowolenia z przyznanych środków.

Powiat wodzisławski z dodatkowymi pieniędzmi na budowę windy

Zabytkowy obiekt przy ul. Bogumińskiej nie jest pozbawiony barier architektonicznych. Dlatego też Zarząd Powiatu zabiegał o wybudowanie dźwigu osobowego, który umożliwi przemieszczanie się pomiędzy kondygnacjami osób mających problemy w samodzielnym poruszaniu się. Na tę inwestycję udało się pozyskać milion złotych z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Teraz z tego samego programu władze powiatu pozyskały dodatkowe środki, które pozwolą na wykonanie robót budowlanych na poszczególnych kondygnacjach budynku przy ul. Bogumińskiej 2 ze szczególnym uwzględnieniem zmian w obrębie parteru. Jest to związane m.in z koniecznością przeniesienia biura obsługi klienta, niwelacją progów w korytarzach oraz przekształceniem pomieszczeń o innych funkcjach na pomieszczenia biurowe. Dzięki tym zmianom budynek urzędu będzie lepiej przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, rodziców z dziećmi oraz osób starszych.

Symboliczny czek w imieniu poseł Teresy Glenc przekazał staroście Leszkowi Bizoniowi radny Alojzy Szymiczek, który wcześniej w imieniu starosty odebrał czek podczas zorganizowanej przez posłankę konferencji prasowej. Jak zapewniają zgodnie starosta Bizoń i radny Szymiczek, nowa winda będzie znaczącym udogodnieniem, a dzieki przekazanym środkom powiat wyda na modernizację tylko 70 tys. zł ze środków własnych. 

Ludzie

Leszek Bizoń

Starosta Wodzisławski

Teresa Glenc

Była posłanka na Sejm RP.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].