Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Ulica Raciborska w Bełsznicy i Rogowie oficjalnie oddana do użytku

26 września, dokonano oficjalnego odbioru zmodernizowanej drogi powiatowej nr 3512 S ulicy Raciborskiej w Bełsznicy i Rogowie. Inwestycja kosztowała ponad 8 milionów złotych.

Ulica Raciborska w Bełsznicy i Rogowie oficjalnie oddana do użytkuStarostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
W przeglądzie drogi uczestniczyli przedstawiciele powiatu: starosta Leszek Bizoń wraz z członkiem Zarządu Powiatu Janem Zemło, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Marek Rybarz, wójt Gorzyc Daniel Jakubczyk, sołtys Bełsznicy Eugeniusz Katryniok i Rogowa Henryk Matuszek, kierownictwo Powiatowego Zarządu Dróg Tomasz Wójcik i Michał Stabla, a także przedstawiciele firmy odpowiedzialnej za realizację inwestycji.

- Zakres inwestycji obejmował wykonanie nowych warstw konstrukcyjnych jezdni, kanalizacji deszczowej, jezdni, chodników oraz przebudowę sieci elektroenergetycznej przy drodze. Wyremontowany został niemal 2 kilometrowy odcinek aż do skrzyżowania z ul. Sportową w Rogowie. Władze powiatu na remont tej drogi pozyskały dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie 4,5 mln zł. Resztę dopłaciły po połowie z własnych budżetów Powiat Wodzisławski oraz Gmina Gorzyce. Modernizacja ul. Raciborskiej jest kontynuacją przedsięwzięcia rozpoczętego przez Powiat we współpracy z Gminą Gorzyce w 2019 r. Od tego czasu całkowicie zmodernizowano łącznie ponad 5 km drogi za kwotę 22 mln zł. - informuje wodzisławskie starostwo.

źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim

9 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Superowo (46.134. * .197) 28.09.2023 06:47

Powiat buduje nowe drogi to fakt teraz trzeba uspokoić piratów drogowych bo już szaleją

~Nieważnejest (91.192. * .8) 27.09.2023 21:19

Za tydzień ta droga bydzie odbierała Ewa z kropidłem. Jedyn z nich bydzie dziynkowoł.

~MiejscowyRab (51.158. * .49) 27.09.2023 14:13
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Nareszcie będzie można zap ie ć setką!
Czekamy na pierwsze wypadki!

~Leonsio (91.192. * .96) 27.09.2023 14:02
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Ci ze zdjęcia się najbardziej przy tym narobili...

~1miras (188.137. * .95) 27.09.2023 12:07

Taktrzymać - bez kozery powiem codziennie a nawet co godzinę widzimy nowe drogi :)

~Taktrzymać (5.184. * .228) 27.09.2023 12:03
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Głupi i niechętny zawsze coś znajdzie żeby skrytykować a prawda jest taka że co tydzień widzimy Nowe drogi powiatowe wyremontowane. Brawo

~1miras (188.137. * .95) 27.09.2023 11:56
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Reasumując - remont 5 km w 4 lata - jest dobrze

~Dd (94.254. * .193) 27.09.2023 11:50
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Poza dwójka Woś, Gawęda brakuje jeszcze kogos z kropidłem

~marinez11 (188.137. * .95) 27.09.2023 09:44
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

A Wosiu, gdzie Wosiu, a Ewa gdzie Ewa ?