Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Niszovi zaprosili na wernisaż prac Jadwigi Pietrek [ZDJĘCIA]

16 września po raz kolejny w Mini Galerii Niszovi odbyło się niesamowite wydarzenie, jakim był wernisaż cudownych prac Jadwigi Pietrek oraz nocny wypał raku dzięki Piotrowi Sidorowi.

Niszovi zaprosili na wernisaż prac Jadwigi Pietrek [ZDJĘCIA]Grzegorz Matla
Wernisaż prac Jadwigi Pietrek odbył się 16 września w galerii Niszovi w Wodzisławiu Śląskim.

Niszovi zaprosili na wernisaż prac Jadwigi Pietrek [ZDJĘCIA]

Wernisaż prac Jadwigi Pietrek nosił tytuł „Radość w Kolorze”. - Swoje prace realizuje w przeważającej części w technice olejnej ale również w akwareli, pasteli i rysunku. Inspiracją jest natura i wszelkie z nią związane emocje – to tam jest największe bogactwo form, kształtów, kolorów, które są niewyczerpalnym źródłem zachwytu. Pani Jadwiga jest Mieszkanką Wodzisławia Śląskiego, prowadzi Grupę Twórczą PASJA w MOK-u w Radlinie - wyjaśniają organizatorzy. 

Piotr Sidor fascynuje się ceramiką od 2 i pół roku i podczas ostatniego wydarzenia umożliwił i pokazał, jak się szkliwi, jak wygląda wypał i jakie cuda mogą powstać z ognia. Swoją przygodę zaczął od robienia magnesów ceramicznych – tak się zaczęła pasja!

- Uwielbia pracować z gliną i prowadzić warsztaty, gdzie pokazuje i uczy tej sztuki innych. Pasja przez duże „P”. A na wydarzeniu w Niszovych kilka osób zrobiło sobie właśnie dla siebie wazony odpowiednią techniką - relacjonują organizatorzy.

A przed nami jeszcze niejedne wernisaże w Niszovych!

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].