Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Pan Ludwik w stroju ułana czyli Hubertus w Huzarskiej Dolinie z rekordową obsadą [ZDJĘCIA, LIVE, WIDEO]

Ten Hubertus - z Ostroga, organizowany przez Ludwika Gorczycę, zaczyna w tym roku swoisty cykl gonitw za lisem. Po nim jeźdźcy pojadą spotkać się do Żerdzin (za tydzień w Stajni Podkowa) i Kornowaca (w połowie października). Gorczyca i jego stajnia Huzarska Dolina są gospodarzami wydarzenia, którego ważnym elementem jest parada ulicami Raciborza. Takowa odbyła się ok. 13.00. Konie i bryczki, a przed nimi mażoretki i orkiestra na trasie z ul. Huzarskiej w rejon Rynku i z powrotem.

Pan Ludwik w stroju ułana czyli Hubertus w Huzarskiej Dolinie z rekordową obsadą [ZDJĘCIA, LIVE, WIDEO]ma.w
Nikola Bauerek uciekała w tym roku z lisią kitą po polach na Ostrogu

Materiał wideo:

Organizator podkreślał, że przyjechało doń rekordowo dużo gości. I tych oficjalnych i tych chcących pojeździć konno. Liczną grupę młodych osób w siodle zauważył m.in. Józef Wawrzynek z Makowa, do niedawna szef środowiska koniarzy na ziemi raciborskiej. - Są tu dzisiaj jeźdźcy z młodymi końmi, które chcą sprawdzić w obecności innych koni, w ruchu ulicznym, niełatwym dla konia, bo wokół dużo się dzieje. Dodatkowo są gonitwy za lisem i znów można pojeździć w galopie - tłumaczył nam pan Józef.

WIDEO: PRZED WYMARSZEM KOROWODU HUBERTUSA W HUZARSKIEJ DOLINIE [ROZMOWY]

Wydarzeniu towarzyszył tradycyjny festyn. Ze sceny prowadził go doświadczony konferansjer Gracjan Humeniuk. Przyznał, że w przeszłości sam pasjonował się jazdą konną.

Zjawili się politycy prawicy - Teresa Glenc i Michał Woś, którzy pojechali w korowodzie, zasiadając w bryczkach. Wśród gości był także obecny w pierwszej części wydarzenia wiceminister Paweł Jabłoński. Władze miasta reprezentował prezydent Raciborza Dariusz Polowy. - Nigdy nie próbowałem jazdy konnej, ale sądzę, że tak jak z wieloma innymi wyzwaniami w życiu i z tym bym sobie poradził - zapewniał włodarz Raciborza. W bryczce pojechał wicestarosta raciborski Marek Kurpis. Ten wspominał dziadka, który próbował z niego zrobić miłośnika jazdy konnej, ale jak wiemy, ten znany samorządowiec zakochał się w piłce siatkowej.

WIDEO: LUDWIK GORCZYCA O TYM JAK WYMYŚLIŁ GONITWĘ AMAZONEK

Po mszy polowej i crossie konnym po okolicy, uczestnicy ruszyli w miasto, by pokazać się mieszkańcom przed gonitwami za lisem.

Po powrocie Tomasz Kuryłowicz podziękował w imieniu rodziców i dzieci za wakacje w siodle organizowane w lipcu i sierpniu w Huzarskiej Dolinie. Wręczył kosz obfitości Ludwikowi Gorczycy.

WIDEO: POKAZ WOLTYŻERKI NA HUBERTUSIE W HUZARSKIEJ DOLINIE

Odbyły się pokazy woltyżerki, której naucza w swojej stajni Gorczyca. Po tych punktach programu zorganizowano dwie gonitwy za jeźdźcami z lisią kitą. O tym napiszemy osobno, tymczasem można obejrzeć galerię z gonitwy pań.

WIDEO: RODZICE I DZIECI DZIĘKUJĄ LUDWIKOWI GORCZYCY ZA JEGO DZIAŁALNOŚĆ

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].