Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Gminna Biblioteka w Lubomi zaprasza dzieci i dorosłych na jesienne odwiedziny

W okresie wakacyjnym w lubomskiej bibliotece wiele się działo. Jesień również będzie ciekawa.

Gminna Biblioteka w Lubomi zaprasza dzieci i dorosłych na jesienne odwiedzinyGBP w Lubomi
Biblioteka w Lubomi zaprasza na kolejne spotkania.

- Wakacje się zakończyły, spotkania z różnej tematyki za nami, ale to nie koniec wydarzeń i spotkań w naszej bibliotece. Wraz z wrześniem, nadchodzącymi dużymi krokami, dłuższymi wieczorami i krótkimi jesiennymi dniami zaplanowaliśmy wiele ciekawych wydarzeń, z których można będzie skorzystać w Gminnej Bibliotece Publicznej w Lubomi. Wszystkie dzieci zapraszamy do biblioteki w każdy wtorek na „Wspólne czytania z GOKSiR-em” i zajęcia plastyczne w salce GOKSiR-dżungli – mówi dyrektor Joanna Pytlik Primus.

A co z dorosłymi?

- Pomyśleliśmy również o dorosłych czytelnikach i planujemy uruchomić „Klub Dorosłego Czytelnika”, spotkania będą odbywać się raz w miesiącu. Takie kluby tworzy się właśnie po to, by dać czytelnikom szansę do rozmów o literaturze na zorganizowanych spotkaniach. Myślę, że jest to świetna inicjatywa na propagowanie kultury literackiej i czytelnictwa oraz zintegrowanie ludzi skupionych wokół bibliotek publicznych – czytelników i pracowników. Jako że październik to miesiąc Nocy Bibliotek, odbędzie się „wieczór piżamy w bibliotece” adresowany dla dzieci.

We współpracy z GOKSiR-em będziemy organizować zajęcia malarskie z doświadczonym instruktorem i wystawę powstałych prac, spotkanie z Mikołajem, czy wizytę w izbie regionalnej. Będzie również dzień postaci z bajek, balik i teatrzyk.

Mamy nadzieję, że wszystkie wydarzenia uda się zrealizować tak jak zaplanowaliśmy i będą cieszyć się dużą frekwencją jak dotychczas – dodaje dyrektor.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].