Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Pojedynek „dwójek” [WYBORY 2023]

Zapowiada się nie tylko merytoryczne, ale też pełne emocji starcie kandydatów Koalicji Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości.

Pojedynek „dwójek” [WYBORY 2023]Nowiny.pl
Gabriela Lenartowicz (Koalicja Obywatelska) i Paweł Jabłoński (PiS) zmierzą się w debacie.

Kampania wyborcza robi się coraz bardziej gorąca. 19 września o godzinie 18.00 w Raciborzu odbędzie się „Pojedynek „dwójek”*. Do bezpośredniego starcia w debacie prowadzonej przez portal nowiny.pl i Radio Vanessa, w obecności mieszkańców, stanie dwoje kandydatów z ziemi raciborskiej, którzy znajdują się najwyżej na listach swoich ugrupowań. W pojedynku na argumenty zmierzą Paweł Jabłoński (Prawo i Sprawiedliwość) i Gabriela Lenartowicz (Koalicja Obywatelska).

Inicjatorem pojedynku był Paweł Jabłoński, który w filmiku opublikowanym w mediach społecznościowych powiedział m.in. „Kampania wyborcza powinna być merytoryczna. Dlatego zapraszam Gabrielę Lenartowicz do debaty – publicznej, otwartej dla mediów i wyborców. Na argumenty.” Gabriela Lenartowicz bez wahania podjęła rzuconą rękawicę.

Debatę poprowadzą dziennikarze portalu Nowiny.pl oraz Radia Vanessa. Formuła pojedynku nie jest jeszcze ustalona w szczegółach, ale na pewno kandydaci będą odpowiadać na pytania dziennikarzy, publiczności, a także zadawane sobie wzajemnie.

Oponenci dali się już w ostatnich tygodniach poznać z ciętego języka i refleksu, więc można się spodziewać nie tylko merytorycznego sporu, ale i emocji.

*Miejsce debaty jest jeszcze ustalane. Poinformujemy o nich natychmiast po potwierdzeniu.

Ludzie

Gabriela Lenartowicz

Poseł na Sejm

Paweł Jabłoński

Raciborzanin, od 2019 podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych

36 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
MichalGR 12.09.2023 14:02
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

@6quarg
No widzisz. Czyli jednak moja interpretacja byla sluszna. Jak dla mnie nie zrobila nic sensownego dla Raciborza, a to jej "alma mater". I zupelnie obiektywnie - nie ma w powiecie raciborskim zadnego dobrego reprezentanta do Sejmu.

6quarg 12.09.2023 12:15

I będę bronił Lenartowicz, bo więcej robi niż się chwali. Ale jak widać, są tacy co wolą "polityków" co dłużej wiszą na bilbordach niż są w pracy.

MichalGR 12.09.2023 12:04
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

@6quarg
Problem w tym, ze jestes właśnie wyborca PO i zaciekle bronisz Gabi Nicnierobicz.

6quarg 12.09.2023 11:32

@MichalGR
Krytykuję PIS bo od 34 lat nic tak złego się Polsce nie przydarzyło. Nikt kto ma jakikolwiek rozum nie będzie się bawił w symetryzm. A to co mi nie pasuje w PO/Lewicy/Hołowni to pikuś w stosunku do tego co wyprawia PIS, czy nawet Polowy w Raciborzu.

MichalGR 12.09.2023 10:30

@6quarg
Ciagle bronisz Paltformy. Czekam az napiszesz jeden komentarz przeciw PO, a nie tylko PiS :-)

6quarg 12.09.2023 10:06

@MichalGr
A gdzie ja o Platformie napisałem, człowieku.

MichalGR 12.09.2023 09:09
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

@6quarg
Twoja wiara w Platforme pokazuje, zes glupi.

6quarg 12.09.2023 00:41
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Była taka gra "pomidor". Trzeba było odpowiadać na każde pytanie "pomidor", kto odpowiedział "z sensem", ten przegrywał.

Obecnie gra w pomidora przybrała wymiar krajowy, grają wszyscy z PISu. A zamiast pomidora są "Niemcy". I tylko Polaków szkoda.

~fgh3 (178.219. * .174) 11.09.2023 18:08
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

@"Wystarczy zapytać Lenartowicz ile dostała euro na kampanię z Niemiec i jakie interesy reprezentuje" - Na kampanię obowiązują limity. Więc te "euro od Niemców" na nic się nie przydadzą, bo limity są małe. Widać też od razu kto je przestrzega. Jabłoński na pewno wydał na kampanię więcej niż wydać można. Od kogo dostał? Od Ruskich? W ich interesie dział. Ale pewno dostał "od swoich" - czyli robi sobie kampanię z publicznych pieniędzy, czyli nas wszystkich. Bo nie sądzę, że ze swoich. a jeśli tak - niech to udowodni. Choć nawet jeśli udowodni, to na pewno wszelkie limity przekroczył. A więc prowadzi kampanię nieuczciwie. Tak to wygląda, że ta kampania przypomina pojedynek bokserów, gdzie jednemu jedną rękę zawiązano do tyłu. To ma być uczciwa walka?!

~GłosujęNaPawła (78.31. * .146) 11.09.2023 07:23
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Paweł Jabłoński, rozłożył konkurencję na łopatki i tych w swoim gronie i tych z politycznej konkurencji.

~do_moskwy (217.138. * .226) 10.09.2023 22:56
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

trollu to kaczynski robi tak jak mu ruscy rozkażą ma głęboko gdzieś Polskę i Polaków
jaką polski chce putin ?
skonflikowaną,podzieloną i rozwalającą UE
putin marzy by dalej pis rozwalał nasz kraj

~Do_Berlina (38.34. * .140) 10.09.2023 20:28
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Lenartowicz robi tak jak jej Niemcy rozkażą ma głęboko gdzieś Polskę i Polaków

~Nimiec (78.30. * .114) 10.09.2023 20:03
oceniono 1 raz
-1

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Do_Berlina (85.208. * .158) 10.09.2023 19:41
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Wystarczy zapytać Lenartowicz ile dostała euro na kampanię z Niemiec i jakie interesy reprezentuje

~Maja91 (5.184. * .28) 10.09.2023 15:06
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

MichalGR 10.09.2023 12:32
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

@Czytaty (31.0. * .14)
Co ma Park w Rudach do tego? Poczytaj ile Gmina Kuznia dala na to, ile pochodzi ze Stowarzyszenia Gmin Cysterskich... Gabi nie ma z tym nic wspolnego. Wodociagi w Kuzni to zasluga wygranego projektu sporzadzonego przez prezesa Kasprzyka. Ale co tam, lepiej sadzic farmazony. Proponuje sprawdzic na jakim wydarzeniu w Kuzni byla Gabi Nicnierobicz. Gwarantuje Ci ze nie znajdziesz takiego, bo tam Jej nikt nie zaprosi. Zweryfikuj proszę swoje info.

Tatuś 10.09.2023 11:27
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Pan Jabłoński podsekretarz stanu do spraw współpracy rozwojowej oraz polityki afrykańskańskiej bliskowschodniej w MSZ. Nagle objawia się w Raciborzu. Przypomniał sobie o nas bo kadencja się kończy? I cóż taki specjalista może nam zaoferować? Safari w Oborze finansowane przez Lasy Państwowe? A może tańszą ropę od Arabów kupioną okazyjnie przez Fundusz Sprawiedliwości?

~pingo3 (188.172. * .70) 10.09.2023 11:18
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

pod Jabłońskim nadal psiaki robią kupy na Warszawskiej

Tatuś 10.09.2023 10:58
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Grubo przed ogłoszeniem terminu wyborów plakaty Jabłońskiego i Wosia już kłuły w oczy. Niby nie wyborcze ale termin i intencja jasna. Kto wam zapłacił za te plakaty panie Jabłoński, panie Woś? Fundusz Sprawiedliwości? Lasy Państwowe? Bo przecież nie wasz komitet wyborczy bo to przecież wbrew prawu, które tak skrupulatnie . przestrzegacie. Rachunki na stół, panowie!

~Czytaty (31.0. * .14) 10.09.2023 10:28
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

@MichalGR
Pisać jedno i to samo to cię nauczyli. Ale czytać, słuchać i patrzyć to już nie. Gdyby tak było to byś nie sadził głupot i wiedział, że tyle co Lenartowicz zrobiła dla powiatu i Raciborza to by tym twoim Michałom życia nie starczyło. Starczy popatrzyć na tabliczki z UE albo WFOŚ ile ich jest i do wszystkiego ręki przyłożyła. Zrobione a nie obiecane. Pierwsze z brzegu: zabytki Zamek i park, Rudy i park. Dworzec PKS, targowisko. Pietrowice-Centrum. Kanalizacje, oczyszczalnie: Racibórz, Kużnia, Nędza, Krzanowice, Pietrowice. Zbiorniki Racibórz i Krzanowice, drogi, most na Rudzie, Sudół, chodniki Rudy, Sławików. Termomodernizację i wymiany pieców, pisać dalej? To są prawdziwe inwestycje dla ludzi

~lotto (89.151. * .172) 10.09.2023 10:18
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

nie mogę się doczekać debaty Jabłońskiego pochodzącego STOND z Panią Poseł Lenartowicz, która merytorycznie bije te dziecko doświadczeniem - a co on wniesie STOND do sejmu, bo coś mi tu pachnie hipoteką na apartamencie w toku

~lotto (89.151. * .172) 10.09.2023 10:12
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

jabłoński ŁOPLAKATOWAŁ cały Racibórz i pono jest STOND

~lotto (89.151. * .172) 10.09.2023 10:09
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

woś chodzi po sklepach i wisi na przepompowni a ludzie śmieją się z fachowca

~lotto (89.151. * .172) 10.09.2023 10:07
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Szanowna Pani Poseł pisowcy wyją bo nic nie rozumieją jak są ogrywani

~fundu (31.0. * .131) 10.09.2023 08:29
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Wosiu ograny... zostają tylko festyny z Lasów Państwowych i garnki i patelnie z Funduszu Sprawiedliwości...

MichalGR 10.09.2023 07:27
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Gabi niestety nie ma szans. Raciborzanie predzej zaglosuja na Kiece niz na nią. Kazdy wie, ze nic nie zrobila dla Raciborza.

~AwWaj (31.192. * .110) 10.09.2023 07:24
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

I po Gabi

MichalGR 10.09.2023 07:17
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

@6quarg
Boisz sie przegranej Gabi?
Przecież tylko naiwniacy glosuja na Gabi i Henia z Rud po podniesieniu wieku emerytalnego.

~Cefałka (88.156. * .22) 09.09.2023 22:50
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

#nikogo

Don_C 09.09.2023 21:58
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Szkoda że jeszcze senator Gawędy nie ma bo ona jest sercem z Rackiem. No i ostatnio administrator Kieca też powiedział że wie czego potrzebuje ziemia raciborska.

~doniżej (188.137. * .10) 09.09.2023 21:26
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

A ja mam nadzięję , że ktoś zapyta panią Lenartowicz co zrobiła dla mieszkańców. bo cicho o jej dokonaniach.

~Żuberek (46.204. * .192) 09.09.2023 21:00
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Woś ugrzązł w Lasach

6quarg 09.09.2023 20:54
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

@MichalGR
Swoim poziomem nie odbiegasz od Konfederacji za bardzo. Przyznaj się, Lenartowicz dała Ci kosza i teraz się mścisz co?

MichalGR 09.09.2023 20:47
oceniono 4 razy
0
Zgłoś

Wiadomo, ze babochlop czyli Gabi Nicnierobicz nie ma szans. Ludzie z Raciborza deklarują swoje glosy na Krzakale i Gadowskiego, jesli chodzi o PO.

6quarg 09.09.2023 20:17
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Mam nadzieję, że ktoś zapyta Jabłońskiego, który chyba wciąż jest ministrem do Afryki i Bliskiego Wschodu, ile zarobił na sprzedaży setek tysięcy wiz do Polski.

~MQ (83.22. * .97) 09.09.2023 20:12
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

No to Jabłoński nieźle ograł Wosia, że to on, a nie Woś weźmie udział w tej debacie.