Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Nowiny Wodzisławskie o zmianie komendanta policji

Od 5 września nastąpiła zmiana personalna na stanowisku komendanta Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim. Nowym komendantem zgodnie z decyzją komendanta wojewódzkiego został mł. insp. Dariusz Zajda, zastępując odchodzącego na emeryturę mł. insp. Wiesława Dryję. Według informacji, do których dotarli dziennikarze Nowin Wodzisławskich, odejście komendanta Dryji może mieć podwójne dno.

Nowiny Wodzisławskie o zmianie komendanta policji

Piszemy także o wyborczym zwrocie akcji, bo po "wycięciu" z list PiS Ewa Gawęda stała się kandydatką niezależną do senatu.

W nowym wydaniu także bogate relacje z imprez dożynkowych w całym powiecie. Relacjonujemy dożynki w Marklowicach, Mszanie, Radlinie, Bełsznicy i Kokoszycach.

Piszemy także o ogłoszeniu listy wyborczej Konfederacji do Sejmu RP, zmianach w zarządzie powiatu wodzisławskiego i uzupełnieniu wakatu po zmarłym Tadeuszu Skatule, a także o 67 nowych policjantach, którzy zasilili szeregi śląskiego garnizonu.

Ponadto przeczytacie m.in. o kontrolach fotowoltaiki, spowodowanych źle podłączonymi instalacjami - co przekłada się m.in. na wyłączanie falowników w momentach największej podaży energii słonecznej.

W tym numerze również sporo relacji z ostatnich wydarzeń, m.in. rogowskiej pielgrzymki, jubileuszu KGW Nieboczowy, ostatnim koncercie w ramach akcji Letnie Muzykowanie, Ara Fest, Rydułtowskiej Wampiriadzie oraz przekazaniu łodzi ratowniczych dla jednostek OSP.

Zapraszamy do lektury!

Kup dostęp do e-wydania aktualnego numeru Nowin Wodzisławskich

Ludzie

Ewa Gawęda

Senator RP

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].