Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Cezary Tomiczek już oficjalnie dyrektorem szpitala w Wodzisławiu Śląskim i Rydułtowach

27 lipca zarząd powiatu powierzył Cezaremu Tomiczkowi funkcję dyrektora szpitala, natomiast 28 lipca jest pierwszym dniem pracy nowego dyrektora.

Cezary Tomiczek już oficjalnie dyrektorem szpitala w Wodzisławiu Śląskim i Rydułtowach
Od lewej: członek zarządu powiatu Jan Zemło, starosta Leszek Bizoń, dyrektor Cezary Tomiczek, członkini zarządu Krystyna Kuczera, członkini zarządu Kornelia Newy

Zarząd Powiatu Wodzisławskiego na posiedzeniu 27 lipca 2023 r. powierzył Cezaremu Tomiczkowi funkcję dyrektora Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim z siedzibą w Wodzisławiu Śląskim.

Było siedmiu chętnych

Konkurs na to stanowisko odbył się 12 lipca 2023 r. Dokumenty aplikacyjne złożyło siedmioro kandydatów, ale w samym konkursie udział wzięły cztery osoby. W jego rezultacie komisja wybrała na stanowisko dyrektora PP ZOZ dra Cezarego Tomiczka. W myśl obowiązujących przepisów z kandydatem wybranym w drodze konkursu nawiązuje się stosunek pracy albo zawiera umowę cywilnoprawną. Zgodnie z tym, Zarząd Powiatu Wodzisławskiego zawarł z Cezarym Tomiczkiem umowę o pracę.

Doktor nauk społecznych

Cezary Tomiczek ma doświadczenie w zarządzaniu jednostkami ochrony zdrowia. Był m.in. prezesem zarządu Śląskiego Centrum Reumatologii, Rehabilitacji i Zapobiegania Niepełnosprawności im. Gen. Jerzego Ziętka w Ustroniu, szefował również Centrum Zdrowia w Mikołowie. Ukończył studia podyplomowe m.in. w zakresie zarządzania bezpieczeństwem oraz zarządzania w dziedzinie nauk społecznych. W 2021 roku uzyskał tytuł doktorski w dziedzinie nauk społecznych. Dr Cezary Tomiczek jest również m.in. członkiem Rady Programowej Akademii Ekonomicznej w Katowicach na kierunkach: Finanse i zarządzanie w ochronie zdrowia oraz Bezpieczeństwo wewnętrzne/Bezpieczeństwo w biznesie, a także członkiem Rady Ekspertów Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej.

Tomiczek za Kowalika

Poprzednim dyrektorem PP ZOZ w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim był Krzysztof Kowalik. Zarząd powiatu przyjął wypowiedzenie K. Kowalika 29 marca 2023 r. Krzysztof Kowalik kierował szpitalem od września 2019 r., kiedy zastąpił na tym stanowisku Dorotę Kowalską (kierowała lecznicą od kwietnia 2016 r. do sierpnia 2019 r.).

Zobacz również:

9 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Doniżej (5.184. * .200) 30.07.2023 19:22

Proszę nie ubliżać p. Kornelii, która jest jedyną radną dbającą o Rydułtowy i to od lat.

~doDasistdramatische (188.137. * .10) 30.07.2023 18:38

Pani Kornelia z Rydułtów i Pan Jan Zemło zostali zweryfikowani przez wyborców otrzymując ponad tysiąc głosów każdy , kwestionowanie woli wyborców jest idiotyzmem. To najłagodniejsze określenie jakim mogę opisać twój intelekt.

~PeOwiec (5.173. * .194) 30.07.2023 12:07
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Do tego trola brzydzę się dowiedz się więcej a potem pisz lewaku na ten temat

~Dasistdramatische (46.204. * .88) 30.07.2023 11:26
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Jan z Zawady i Kornelia z Rydułtów + inne emeryty . Heh kogo wy wybieracie do tego powiatu dramat

~Brzydze_się_pisowskim_trollem (146.70. * .226) 30.07.2023 10:15
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

trollu pisowski PeOwiec (155.133. * .231)
był konkurs trzeba było pajacu wystartować ale jak się na szkołę rzucało kamieniami to postostało takim miernotom tylko trollować
brzydzę się takimi miernotami

kotuś 29.07.2023 21:32

Brak słów! Strach się bać tego nowego dyrektora i zarządu. To koniec szpitala

~PeOwiec (155.133. * .231) 28.07.2023 15:47
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

No wyliczanka spora jego zasług ale bliżej poczytać to już nie jest tak ciekawie choćby z Ustronia zwolniony praca na szkole policyjnej w Szczytnie i jeszcze dużo ciekawych rzeczy tak że myślę że to nie ciekawe jest ten sam zarząd wybrał poprzedników i jak się to skończyło wszczyscy wiemy zamykaniem oddziałów bo ten zarząd nie potrafi kontrolować swoich podwladnych

~op (91.192. * .86) 28.07.2023 13:56
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Po minie Tomiczka widać że z tymi staruszkami ze zdjęcia długo powiat nie pociągnie

zxc 28.07.2023 11:55
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Może ktoś w końcu zacznie ten szpital ROZWIJAĆ a nie zwijać. A potrzeb jest dużo: SOR (a nie tylko izba przyjęć), lądowisko dla helikopterów (jako jedyny w regionie wciąż go nie ma), połączenie korytarzami byłego zakaźnego i neurologii - to z infrastruktury. Poza tym kadry - oddział chirurgiczny i pediatria muszą zacząć działać, z tym, że pediatria powinna być również w Wodzisławiu w budynku POZ. Nie ma sensu poza rehabilitacją i oddziałami podobnymi utrzymywać placówek w Rydułtowach w starych budynkach. A jeśli pediatria jest zawieszona to powinno się ją przenieść do Wodzisławia do POZ.