Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Rafako ma nowego prezesa

Po odwołaniu Radosława Domagalskiego-Łabędzkiego, nowym prezesem Rafako S.A. został Maciej Stańczuk.

Rafako ma nowego prezesa
Maciej Stańczuk jest managerem z wieloletnim doświadczeniem.

Zmiany w zarządzie Rafako

7 czerwca 2023 r. Rada Nadzorcza Rafako S.A. powierzyła funkcję prezesa zarządu spółki Maciejowi Stańczukowi. Do wykonywania obowiązków wiceprezesa delegowano Pawła Schmidta - członka rady nadzorczej.

Zmiany w zarządzie Rafako są konsekwencją odwołania Radosława Domagalskiego-Łabędzkiego ze stanowiska prezesa Rafako S.A. Powodem odwołania R. Domagalskiego-Łabędzkiego miała być "utrata zaufania".

6 czerwca z funkcji wiceprezesa zrezygnował Dawid Jaworski. Jako powód rezygnacji wskazano "względy osobiste" oraz "brak jednolitego i pełnego poparcia dla planu dokończenia restrukturyzacji" Rafako realizowanego dotychczas przez zarząd spółki z Raciborza.

Maciej Stańczuk - przebieg kariery zawodowej

Maciej Stańczuk jest absolwentem Szkoły Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie (handel zagraniczny, obecnie Szkoła Główna Handlowa), Uniwersytetu w Getyndze (ekonomia), Uniwersytetu w Mannheim (międzynarodowe stosunki gospodarcze) oraz programu menedżerskiego AMP na IESE w Barcelonie.

Karierę rozpoczął w latach 90-tych w Polskim Banku Rozwoju w Warszawie, gdzie ostatecznie pełnił funkcję członka zarządu odpowiedzialnego za ryzyko.

W latach 1993-2010 związany z WestLB Bank Polska, gdzie zajmował stanowisko członka, a następnie prezesa zarządu.

Kolejny etap kariery zawodowej przypadał na lata 2010-2013, kiedy to był Prezesem Zarządu Polskiego Banku Przedsiębiorczości. Następnie w latach 2014-2015 pełnił funkcję Prezesa Zarządu Polimex-Mostostal.

W ciągu swojej kariery zawodowej pełnił funkcję członka wielu rad nadzorczych, w tym od 2016 r. członka RN PBG. Od listopada 2019 r. oddelegowany przez radę nadzorczą do zarządu PBG, a od lutego 2020 r. powierzono mu funkcję wiceprezesa zarządu.

Doradca ekonomiczny Lewiatana od 2017 r., wcześniej przez wiele lat wiceprezydent i główny ekonomista Pracodawcy RP.

(źródło przebiegu kariery zawodowej M. Stańczuka - Rafako S.A., oprac. ż)


Zobacz również:

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~AaronDudenstein (82.6. * .182) 08.06.2023 02:12
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu