Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Radosław Domagalski-Łabędzki nie jest już prezesem Rafako S.A.

Powodem odwołania Radosława Domagalskiego-Łabędzkiego ma być utrata zaufania.

Radosław Domagalski-Łabędzki nie jest już prezesem Rafako S.A.
Radosław Domagalski-Łabędzki był prezesem Rafako od stycznia 2021 roku.

2 czerwca Rada Nadzorcza Rafako odwołała Radosława Domagalskiego-Łabędzkiego z pełnienia funkcji członka zarządu. - W Uchwale wskazano, iż przyczyną odwołania jest utrata zaufania - czytamy w komunikacie giełdowym Rafako S.A.

Pełnienie obowiązków prezesa Rafako powierzono dotychczasowemu wiceprezesowi Maciejowi Stańczukowi. Tym samym Rafako ma obecnie dwuosobowy zarząd. Drugim wiceprezesem jest Dawid Jaworski.

Decyzja o odwołaniu Radosława Domagalskiego-Łabędzkiego miała zapaść jednomyślnie. W skład Rady Nadzorczej Rafako wchodzą:

  • Piotr Zimmerman - przewodniczący
  • Michał Sikorski - wiceprzewodniczący
  • Przemysław Schmidt (członek niezależny) - sekretarz
  • Zbigniew Dębski (członek niezależny)
  • Kinga Banaszak-Filipiak

Radosław Domagalski-Łabędzki był wiceprezesem Rafako od kwietnia 2020 roku, a od stycznia 2021 pełnił funkcję prezesa Rafako. Wcześniej był m.in.: członkiem zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej, doradcą zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego, prezesem KGHM (2016-2018) oraz wiceministrem rozwoju (2015-2016).

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~maiamar (46.204. * .254) 09.06.2023 08:50

warto dopytać czy i ile Pan Domagalski wziął odprawy oraz ewentualnej wypłaty z tzw. zakazu konkurencji w spółce córce czyli E003B7 czyli tej która właśnie złożyła o upadłość. Patologia polega na tym że będąc prezesem spółki matki wybiera on sobie członków rady nadzorczej spółki córki, którzy wybierają go na prezesa tej spółki a potem podpisują z nim umowę o prace (druga pensja oprócz tej Rafako głównym) która może zwierać klauzulę wysokich odpraw gdyby odszedł albo został odwołany. Oprócz tego pytanie czy jest umowa o zakazie konkurencji, która od samego początku mogłaby być przecież uznana za oszustwo i sposób na wydojenie kasy ze jeśli wprowadza zakaz dla człowieka który nie ma pojęcia o budowaniu bloków pracy w innej spółce która miałaby budować bloki. Zakaz taki byłby wprowadzany i opłacany przez spółkę która właśnie kończy działalność i nie musi się raczej troszczyć o konkurencyjne działania swojego eks-prezesa, laika przecież z punktu widzenie energetyki i budownictwa. Po Raciborzu krąży plotka że nawet członkowie RN spółki córki też dostali pieniądze za zakaz konkurencji(!) . To dwaj przyjaciele eks prezesa. To wszystko jakoby było akceptowane przez zarząd spółki Rafako (matka) czyli samego Domagalskiego (! sam sobie płaci) oraz obecnego prezesa (bankowca) oraz kancelarię która wspólnie z Małgorzatą wciąż rozdaje karty w tym co pozostało z firmy. PFR podobno próbuje ogólnie przeszkadzać w złodziejstwie ale Rada należy do ludzi PBG i Małgorzaty i ma wsparcie banku, tego z żubrem.

~oficerLWP (89.151. * .209) 04.06.2023 14:29
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Na stołku posadzili teraz człowieka PBG. On dokończy dzieła i najpierw przyśle z Poznania swoich spadochroniarzy którzy rozkradną co się jeszcze da a potem zniszczą całkiem RAFAKO :(

~pimciavella (178.211. * .77) 03.06.2023 12:35

idzie na nowego prezesa do Unii.?.może jego KRS zarejestruje.?..bo ostatni coś krucho idzie i niejaki Paruzel nadal figuruje...

~PT (84.241. * .21) 03.06.2023 10:48
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Pozbyto się rozsądnego człowieka. Szkoda. Jak niżej: dzięki niemu Rafako jeszcze istnieje

~Wwwwrcb (77.45. * .191) 03.06.2023 00:11
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Wielka szkoda. To był bardzo dobry Prezes. Dzięki Niemu Rafako jeszcze istnieje. Pbg zrobiło dużo błąd odwołując Pana Radka