Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Szukalski szukał prezydenta Polowego, ale na sesji go nie znalazł

Wiceprzewodniczący rady miasta nie krył oburzenia, że Dariusza Polowego zabrakło na majowym posiedzeniu poświęconym spółkom komunalnym. Głowa miasta bawiła wtedy m.in. na juwenaliach i imprezie dla dzieci na Długiej. - Zamiast odpowiadać na pytania radnych, stawić się na sesji, wybrał własną promocję - ocenił członek klubu Niezależnych Michała Fity.

Szukalski szukał prezydenta Polowego, ale na sesji go nie znalazł
Prezydenta Raciborza można było spotkać w czasie majowej sesji na ulicy Długiej, gdzie rozmawiał z mieszkańcami

Według rajcy prezydent Polowy wykazał się kolejny raz brakiem szacunku wobec radnych miejskich, a także mieszkańców, lekceważąc potrzebę obecności na ważnym dniu - obradach rady miasta. Gdy Michał Szukalski spytał zastępcę prezydenta, gdzie jest jego szef, Dawid Wacławczyk odparł: darujmy to sobie. - Pan wie, gdzie on jest, dlatego unika pan odpowiedzi - oznajmił Szukalski. Urzędnik powiedział, że wiceszef rady zmierza do pyskówki, zamiast dyskutować o zmianach budżetu Raciborza. Na zarzuty Szukalskiego wyjaśniał także, że prezydent wziął udział w imprezach towarzyszących Dniom Raciborza, które zaczęły się w środę.

- Ma pan dowolność w kształtowaniu własnych poglądów - powiedział Wacławczyk wiceprzewodniczącemu rady. Według niego prezydent Polowy wyraził szacunek wobec mieszkańców uczestnicząc w przedsięwzięciach przez nich organizowanych.

Nieobecność włodarza na posiedzeniach komisji oraz na sesji zirytowała też Piotra Klimę, który na znak protestu postanowił nie głosować nad uchwaleniem Programu Rewitalizacji dla Raciborza. - Mam nadzieję, że inni uczciwi radni też tak postąpią - mówił. 14 rajców poszło jego śladem - projekt uchwały wrócił do prac w komisjach.

Ludzie

Michał Szukalski

Radny Raciborza, strażak zawodowy

9 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~TylkoPetaBrak (46.134. * .24) 02.06.2023 07:23

Patrzysz na tą gębę chłystka spod blokowej siłowni, którego stać na maszynkę do golenia łba jak na wiejskiej dyskotece, który tęskni za rozumem… i wolisz iść do studentów i przedsiębiorczych, pozytywnych ludzi. Co w tym dziwnego?

~lansikPolowy (5.173. * .214) 01.06.2023 18:37

Wbił się nie na swoją imprezę i lansował hahahahaha cały Polowy....

~PT (84.241. * .44) 01.06.2023 18:08

Trudno się dziwić prezydentowi. Każdy rozsądny człowiek wybrałby podobnie. Skoro radni mają pretensje, to dlaczego regularnie wstrzymują się od głosu? Są w pracy, czy nie? Bo oceniać innych to są pierwsi. Niech zaczną od siebie, aferzyści

~GdzieJestLekarz (78.31. * .34) 01.06.2023 12:08

Co za debile… na złość prezydentowi, który zamiast rzucać się z nami kapustą poszedł do mieszkańców… pogrzebiemy miasto i mieszkańców. Tych ludzi trzeba leczyć z poczucia niskiej wartości i kompleksów a nie dopuszczać ich do decydowania o mieście

~Zaklamanii (45.151. * .128) 01.06.2023 10:45

Czyli Wacławczyk kłamał radnych bo powiedzial,że Polowe jest we Wrocławiu...siebie warci...

~PedroS (46.171. * .33) 01.06.2023 09:22

PatrycjaDu, czyli jest wszędzie tylko nie ma go tam gdzie powinien być, czyli w robocie.

~PatrycjaDu (94.254. * .77) 01.06.2023 09:17

Prezydent Polowy potrafi jednego dnia być we Wrocławiu, potem ze studentami na bulwarach w Raciborzu, potem z mieszkańcami na Długiej i jeszcze wieczorem widziałam go przy tężni na Warszawskiej. Zawsze elegancki. Mój prezydent.

~Robert54 (37.47. * .34) 01.06.2023 09:13

Brawo panie prezydencie. Zwykli ludzie są ważniejsi niż ekipa hamulcowych z rady miasta. Za to pana cenię.

~wtf (46.223. * .187) 01.06.2023 08:23

No i teraz już wiemy co cechuje uczciwego radnego: uczciwy radny nie głosuje! Można by powiedzieć, że uczciwy radny się po prostu opierdala i uchyla od roboty.