W Pszowie z pokopalnianego obiektu zrobią żłobek i centrum organizacji pozarządowych

Pszów ma ambitne plany na modernizację dawnego pokopalnianego punktu opatrunkowego i działu zaopatrzenia położonego wzdłuż ul. Ks. P. Skwary. Niedługo powstanie tam żłobek, lokale na start dla młodych biznesmenów oraz centrum organizacji pozarządowych.

W Pszowie z pokopalnianego obiektu zrobią żłobek i centrum organizacji pozarządowych
Wizualizacja głównego placu ParkAnów. (fot. UM w Pszowie)

Przeznaczony na trzy różne funkcje, budynek dawnego punktu opatrunkowego kopalni Anna w Pszowie zostanie zmodernizowany. Jak przekazują miejscy urzędnicy, na jeden z planów miasto otrzymało właśnie dofinansowanie.

Miejski żłobek dla 18 dzieci zostanie ulokowany na parterze dawnego pokopalnianego obiektu przy ul. Ks. P. Skwary na terenie ParkAny. Na jego modernizację i dostosowanie go do wymogów związanych z tym rodzaje działalności miasto otrzymało dotację w wysokości ponad 732 tys. zł w ramach programu „Maluch+” 2022-2029. Żłobek ma być gotowy do sierpnia 2026 r.

Żłobek to nie wszystko. Władze miasta mają konkretny pomysł także na pozostałe piętra. Na pierwszej kondygnacji zorganizowane zostaną lokale na start dla młodych biznesmenów z Pszowa, którzy zamierzają rozpocząć działalność gospodarczą. Ponadto swoje miejsce znajdzie tu również centrum organizacji pozarządowych i izba pamięci poświęcona miastu i kopalni.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].